МакедонијаПовеќе во Македонија

СветПовеќе во Свет

Ѓоковиќ на пладне пристигнува во Белград
Ѓоковиќ на пладне пристигнува во Белград

Новак Ѓоковиќ се враќа директно во Србија откако мораше да ја напушти Австралија. Ѓоковиќ најпрво слета во Дубаи од Мелбурн, а потоа продолжи…

Ѓоковиќ на пладне пристигнува во Белград
Ѓоковиќ на пладне пристигнува во Белград

Новак Ѓоковиќ се враќа директно во Србија откако мораше да ја напушти Австралија. Ѓоковиќ најпрво слета во Дубаи од Мелбурн, а потоа продолжи…

Северна Кореја продолжува со тестирања – лансирани две балистички ракети
Северна Кореја продолжува со тестирања – лансирани две балистички ракети

Канадската влада ги повика своите граѓани да избегнуваат патување во Украина доколку не е потребно.„ Го променивме нивото на ризик за Украина за…

БалканПовеќе во Балкан

EкономијаПовеќе во Eкономија

Омикрон ја “турка“ Германија во рецесија!
Омикрон ја “турка“ Германија во рецесија!

Германија е изложена на ризик од рецесија, бидејќи најголемата европска економија забележа пад во последниот квартал од 2021 година, додека брзото ширење на…

Омикрон ја “турка“ Германија во рецесија!
Омикрон ја “турка“ Германија во рецесија!

Германија е изложена на ризик од рецесија, бидејќи најголемата европска економија забележа пад во последниот квартал од 2021 година, додека брзото ширење на…

ВМРО-ДПМНЕ: Двојно поскапиот гас во Струмица е показател за фијаското на заевизмот во енергетиката
ВМРО-ДПМНЕ: Двојно поскапиот гас во Струмица е показател за фијаското на заевизмот во енергетиката
А1он0 коментари

„Македонија е во тешка енергетска криза заради неспособноста и неодговорноста на заевизмот. Бидејќи заевизмот пет години потроши на корупција и криминал и не…

СпортПовеќе во Спорт

ТехнологијаПовеќе во Технологија

„Apple Watch“ не ги следи трендовите, ќе испушти две важни функции
„Apple Watch“ не ги следи трендовите, ќе испушти две важни функции

Гласините сугерираат дека овогодинешниот „Apple Watch“ нема да ги имплементира функциите што веќе ги нудат некои други брендови. Следењето на нивото на шеќер…

ЗдравјеПовеќе во Здравје

ПСИХОЛОШКОТО ЗДРАВЈЕ И КОРОНАВИРУСОТ: Анксиозноста и депресијата се најчести!
ПСИХОЛОШКОТО ЗДРАВЈЕ И КОРОНАВИРУСОТ: Анксиозноста и депресијата се најчести!

Студија спроведена на 23.000 луѓе, претежно од САД, открила дека на еден од тројца преживеани пациенти со сериозна клиничка слика предизвикана од коронавирусот…

КултураПовеќе во Култура

Со „Галантна Индија“ почнува вториот дел од концертната сезона во Филхармонија
Со „Галантна Индија“ почнува вториот дел од концертната сезона во Филхармонија

Овој четврток, во 20 часот, оркестарот на Филхармонија ќе го одржи првиот концерт во вториот дел од концертната сезона, насловен „Галантна Индија“. Диригент…

Со „Галантна Индија“ почнува вториот дел од концертната сезона во Филхармонија
Со „Галантна Индија“ почнува вториот дел од концертната сезона во Филхармонија

Овој четврток, во 20 часот, оркестарот на Филхармонија ќе го одржи првиот концерт во вториот дел од концертната сезона, насловен „Галантна Индија“. Диригент…

Издавачот Бункер го издаде својот петти графички роман Вавилон Берлин
Издавачот Бункер го издаде својот петти графички роман Вавилон Берлин
А1он0 коментари

Издавачот Бункер, во рамките на едицијата Апслоутни почетници, го издаде својот петти графички роман Вавилон Берлин. Се работи за дело според романот на…