Топ Новости

Променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец
Променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец
ТВ21

Наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималнат...

Херојот на Мароко- Боно: Спуштам капа за целиот мојот тим
Херојот на Мароко- Боно: Спуштам капа за целиот мојот тим
Курир

Јунак на мароканскиот состав беше голманот на Севиља, Боно, откако во пенал-рулетот ги обрани ударите на Солер и Бускетс. „Пеналите се малку интуиција, малку среќа. Најважно е што победивме. Спуштам к...

Регулаторот на ЕУ заклучи: Двовалентната вакцина може да ја користат невакцинирани деца и возрасни
Регулаторот на ЕУ заклучи: Двовалентната вакцина може да ја користат невакцинирани деца и возрасни
Работник

Европската агенција за лекови денеска соопшти дека нејзината работна група за итни случаи заклучила дека двовалентната РНК вакцина против Ковид може да ја користат невакцинирани деца и возрасни. Регул...

Денеска треба да се избере директор на Академијата за судии и јавни обвинители
Денеска треба да се избере директор на Академијата за судии и јавни обвинители
МКД

Наташа Габер-Дамјановска беше директорка на Академијата во последните четири години. Судијката Емилија Шопар-Јованова доаѓа од скопскиот граѓански суд, а Ненад Савевски е судија во Основниот кривичен ...

(ФОТО) Свечено отворен Јуниорскиот Евросонг 2022- Лара, Јован и Ирина ја имаа и првата проба
(ФОТО) Свечено отворен Јуниорскиот Евросонг 2022- Лара, Јован и Ирина ја имаа и првата проба
Екран

Нашите претставници Лара, Јован и Ирина и танчарките Александра и Мила, а во придружба на одговорниот уредник на МРТ5, Дијана Гогова продефилираа на црвениот тепих и беа поздравени со голем аплауз од ...

Ван Гал: Во Бразил видов обичен тим кој игра на контра напади
Ван Гал: Во Бразил видов обичен тим кој игра на контра напади
Република

Селекторот на фудбалската репрезентација на Холандија, Луј ван Гал, изјави денеска оти не го импресионирала играта на Бразил во осминафиналниот дуел против Јужна Кореја (4-1) на Светското првенство во...