Хроника

Приведен разбојник во Битола
Приведен разбојник во Битола
MakPress

Вестите, содржините и фотографиите на интернет страницата MakPress.mk може да се користат само за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење, пренесување и ре...

Приведен затвореник кој издржувал казна затвор од две години и девет месеци
Приведен затвореник кој издржувал казна затвор од две години и девет месеци
MakPress

Вестите, содржините и фотографиите на интернет страницата MakPress.mk може да се користат само за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење, пренесување и ре...

Двајца малолетници силувале малолетничка, третиот снимал
Двајца малолетници силувале малолетничка, третиот снимал
Локално

Малолетници извршиле обљуба врз малолетничка, а трет снимал. Деветнаесет-годишник ја уценувал со видео материјалот, а случајот е пријавен во неготинската полиција. Портпаролката на СВР Велес, Биљана Ѓ...

Ограбени две жени во Скопје, при разбојништвото едната паднала и се повредила
Ограбени две жени во Скопје, при разбојништвото едната паднала и се повредила
Точка

Исто така во текот на вчерашниот ден, во 14.15 часот во СВР Скопје, 62-годишната В.Т. од Скопје пријавила дека околу 12.45 часот на подрачјето на Гази Баба, едно лице со употреба на сила ѝ одзело наки...

Пожар во близина на „Ист Гејт“
Пожар во близина на „Ист Гејт“
Либертас

Попладнево избил пожар во близина на трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје, соопшти Центарот за управување со кризи. Според првичните информации, гори ѓубриште зад трговскиот центар, при што се забе...

Монструозен и одвратен чин: 24-годишен битолчанец обвинет за сексуална злоупотреба на лице со проблеми со менталното здравје, инцидентот го снимал, а видеото го ширел по социјални мрежи
Монструозен и одвратен чин: 24-годишен битолчанец обвинет за сексуална злоупотреба на лице со проблеми со менталното ...
Лидер

СВР Битола поднесе кривична пријава против 24-годишен битолчанец поради сомневање за вмешаност во повеќе кривични дела, меѓу кои „противправно лишување од слобода“, „сексуална злоупотреба на немоќно л...

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“
Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“
24 Инфо

Вчера, во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска станица бил извршен службен разговор со ...

Дете прегазило дете во школски двор
Дете прегазило дете во школски двор
Локално

Вчера околу 13.30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово, мотоцикл, управуван од малолетник од Валандово, удрил во малолетен седумгодишен п...

Обид за киднапирање на дете во Чаир
Обид за киднапирање на дете во Чаир
Локално

Синоќа во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје гопривеле 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска станица бил извршен службен разговор со малолетник, ...

Пожар во објект во касарната „Ѓорче Петров“
Пожар во објект во касарната „Ѓорче Петров“
ТВ21

Денеска во 03.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на касарната „Ѓорче Петров“ настанал пожар во еден објект, велат од МВР. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бриг...

Во скопски Аеродром маж нападнат од сопругата и малолетната ќерка
Во скопски Аеродром маж нападнат од сопругата и малолетната ќерка
Локално

– Вчера во 10.05 часот во СВР Скопје, 44-годишен маж од Скопје пријавил дека во семејниот дом на подрачјето на општина Аеродром, поради нарушени односи, бил физички нападнат од неговата сопруга,...