Off.net

Лазаров од Веспрем добил за подарок BMW 320, ама го криел во Загреб пред да се официјализира трансферот
Лазаров од Веспрем добил за подарок BMW 320, ама го криел во Загреб пред да се официјализира трансферот
Off.net

Додека Загреб во сезоната 2001/2002 сериозно се клател, без пласман во ЛШ и со сè поголеми долгови, Веспрем растел, а добри врски со нив имал менаџерот на Лазаров во тоа време, Филип Сердарушиќ. Пиеле...

Германија сака да ја гледа Украина таму каде што е, вон ЕУ
Германија сака да ја гледа Украина таму каде што е, вон ЕУ
Off.net

Прашањето го покренал лично Шолц на средба со своите колеги и побарал менување на договорите пред на Киев да му биде официјално дозволено да се приклучи.Доколку Украина стане членка на ЕУ, таа ќе биде...

Кој купува руска нафта и гас?
Кој купува руска нафта и гас?
Off.net

Бројките се базираат на податоците на Центарот за истражување на енергијата и чист воздух (ЦРЕА), според кого во овие 100 дена најголем увозник, севкупно, е Кина.По категории Кина е и најголем увозник...

Тројката која ги фрли во очај Бугарите
Тројката која ги фрли во очај Бугарите
Off.net

Босна и Херцеговина ја победи Бугарија 76:73 во последното коло од првата фаза квалификации за Светско првенство. Џанан Муса, лидерот на БиХ прво во самиот финиш промаши две слободни фрлања но му се у...

ЕУ не може да ги најде пораките со кои се договорени 1,8 милијарди Фајзер вакцини
ЕУ не може да ги најде пораките со кои се договорени 1,8 милијарди Фајзер вакцини
Off.net

Во април 2021 Фон дер Лајен сама во интервју признава дека разменула пораки со ЦЕО-то Алберт Борула за затворање на договорот за Фајзер вакцини против ковид-19.Веќе во јануари годинава официјалните ин...

Гнасната тајна на зелената енергија
Гнасната тајна на зелената енергија
Off.net

Европскиот парламент изгласа закон кој од 2035 ќе забрани производство на возила што работат на бензин/дизел. Кога овој закон ќе влезе на сила третиот по големина автомобилски пазар на светот повеќекр...

Најдолгата врска во европскиот фудбал ја имаат Симеоне и Атлетико
Најдолгата врска во европскиот фудбал ја имаат Симеоне и Атлетико
Off.net

Ако сакате да го дознаете податокот за тоа кој е во моментов тренер со најдолег стаж во еден клуб, одговорот го имате во Шпанија.Диего Симеоне кој ќе ја стартува сезоната број 12 на кормилото на Атлет...

Решиле Швеѓани да го провоцираат Лука Дончиќ, им врати со полн кош
Решиле Швеѓани да го провоцираат Лука Дончиќ, им врати со полн кош
Off.net

Во последното коло од првата фаза квалификации, Словенија славеше 81:84 на гости кај Шведска, многу потешко од очекувањата.36-годишниот Горан Драгиќ во веројатно последниот меч за репрезентација пости...