Off.net

Реакцијата на Роналдо кога требаше да влезе на решен меч
Реакцијата на Роналдо кога требаше да влезе на решен меч
Off.net

Кога влезе на 5:1 извади гримаса на лице со иронична насмевка.Твитерот е пуштен на најјако. Па имате фотографии со вакво расположение на клупа. Кое со коси со следното Роналдо се радуваше на гол...

Леао е претплатен само на мајсторски голови
Леао е претплатен само на мајсторски голови
Off.net

Опасно делува оваа селекција на Португалија. Ја потопи Швајцарија 6:1 со Роналдо и Леао на клупа. Ѕвездата на Милан влезе во 87-ма минута и направи соло масторија за спектаклот да биде уште поголем.

Неверојатното промашување на Шпанците во 123 минута вредно четвртфинале
Неверојатното промашување на Шпанците во 123 минута вредно четвртфинале
Off.net

Пабло Сарабиа е човекот кој ќе сака што побрзо да го заборави ова Светско првенство. Тој е еден од тројцата репрезентативци на Шпанија кој промаши во пенал серијата, а на само неколку секунди до финиш...

Историско четвртфинале за Мароко, капитулација на Шпанија на пенали
Историско четвртфинале за Мароко, капитулација на Шпанија на пенали
Off.net

По шестмината фаворити кои успеаа да ја минат осминафиналната фаза во Катар, селекцијата на Шпанија е прва од рангот на тие селекции која заминува дома со спуштена глава. Шпаниците се посрамотија од б...

Корејскиот голман проба со маалска финта да брани пенал
Корејскиот голман проба со маалска финта да брани пенал
Off.net

Бразил - Јужна Кореја 4:1. Првиот гол на мечот го даде Винисиус во 7’ минута а набрзо во 13’ минута од пенал Нејмар зголеми на 2-0.  32-годишниот корејски голман Ким Сјонг-гју кој брани во а...

Здравко Мамиќ за успехот на Хрватска
Здравко Мамиќ за успехот на Хрватска
Off.net

- Најмала земја во осминафиналето на Светското првенство во Катар.- Најмала земја во четвртфиналето на Светското првенство во Катар. - Втората најмала земја која играла финале во историјата на Светск...

Пенал во српска селска лига кој судијата е пишман што го досуди
Пенал во српска селска лига кој судијата е пишман што го досуди
Off.net

Од Катар се селиме во војводинската фудбалска лига Север, четврта по ранг. Судијата досуди пенал кој веројатно само тој го виде, а потоа играчите на ФК Младост Турија реагираа како што обично се реаги...

Епска партија на Марсело Брозовиќ кој претрча рекордни 16,7 км против Јапонија
Епска партија на Марсело Брозовиќ кој претрча рекордни 16,7 км против Јапонија
Off.net

Хрватите синоќа имаа многу тешка осминафинална пресметка против мотивирана репрезентација која ги урна Германија и Шпанија и која трча многу.Но очигледно никој не може со тркач како Брозовиќ, една од ...

Вашингтон пост почна да му крои примирје на Зеленски
Вашингтон пост почна да му крои примирје на Зеленски
Off.net

На последната порака на портпаролот за национална безбедност Џон Кирби дека „никој од САД не го притиска или поттикнува Зеленски да седне на преговарачка маса“, Роберт Рајт во колумната за Пост порачу...

Шпанскиот селектор Енрике каков што не го знаете: сурфер, маратонец, триатлонец со 250 км преку Сахара
Шпанскиот селектор Енрике каков што не го знаете: сурфер, маратонец, триатлонец со 250 км преку Сахара
Off.net

По крајот на фудбалската кариера, многу играчи одат во аматерска лига, играат во импровизирани балони, некои отвораа тресторани, а ретко кои сакаат уште повеќе физички труд до крајни граници. Луис Енр...

„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра
„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра
Off.net

Добропознатите брендови на „Алкалоид“ – Becutan, Sattwa, Young derm, Black up, Gloss – произведени со примена на строгите принципи за добра производствена и лабораториска пракса, отсега ќе добијат нов...