24 Инфо

Апел за рационално користење на водата: Во Припор и Сопиште енормна употреба на вода
Апел за рационално користење на водата: Во Припор и Сопиште енормна употреба на вода
24 Инфо

Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопјеапелира до скопјани рационално и внимателно да ја користат водата во деновите со екстремно високи температури.  Особено да се избегну...

„Пуцко Петрол“ за 5 милиони евра ја купи зградата на „Бетон“
„Пуцко Петрол“ за 5 милиони евра ја купи зградата на „Бетон“
24 Инфо

Управната зграда во Скопје на некогашниот градежен гигант Бетон која неодамна беше огласена на банкарски оглас како дел од извршна и стечајна постапка, е веќе продадена, дознава ТВ21. Според ...

Едно лице загина, а 17 се повредени во верижен судар во Италија
Едно лице загина, а 17 се повредени во верижен судар во Италија
24 Инфо

Едно лице загина денеска, а 17 се повредени во судир на повеќе возила на автопатот меѓу италијанските градови Падова и Венеција. Поради несреќата автопатот бил затворен до 16 часот, а коловозните ...

Мицкоски: Орбан се покажа како пријател, другите само нè тапкаат по рамо
Мицкоски: Орбан се покажа како пријател, другите само нè тапкаат по рамо
24 Инфо

-Другите нè тапкаат по рамо, а Унгарија на Орбан покажа дека ни е вистински пријател кога ни е најтешко – кажа Христијан Мицкоски на прашањето која е мотивацијата на Унгарија да ѝ даде кредит од 1 ми...

Путин му честиташе на Лукашенко: 30 години како претседател на Белорусија
Путин му честиташе на Лукашенко: 30 години како претседател на Белорусија
24 Инфо

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе 30-годишнината од функцијата на претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, нагласувајќи го неговиот придонес во развојот на односите...

Претседателката Сиљановска Давкова прими претставници на македонски здруженија во Албанија
Претседателката Сиљановска Давкова прими претставници на македонски здруженија во Албанија
24 Инфо

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Вила Билјана во Охрид, прими претставници на македонски здруженија во Република Албанија. На средбата на којашто присуствуваа Едмонд Темелко, ...

СДСМ: Мицкоски изледа се сретнал со друг Радев
СДСМ: Мицкоски изледа се сретнал со друг Радев
24 Инфо

Интегрален текст од соопштение за јавност на СДСМ: Денешната изјава на Мицкоски и прераскажаната средба пред новинарите, укажува на тоа дека можеби Мицкоски се сретнал со некој друг Радев, а не со...

СДСМ утре ќе го открие целиот скандал фамилијарни патувања на власта за Вашингтон на самитот на НАТО
СДСМ утре ќе го открие целиот скандал фамилијарни патувања на власта за Вашингтон на самитот на НАТО
24 Инфо

Првата меѓународна посета на новиот премиер Христијан Мицкоски на самитот на НАТО во Вашингтон, САД, помина и со првиот скандал за составот на делегацијата што тој ја предводеше. СДСМ со денови и...

(Видео) Руинирана и оградена е фонтаната на Плоштад каде пропаѓаа камиони
(Видео) Руинирана и оградена е фонтаната на Плоштад каде пропаѓаа камиони
24 Инфо

Рамната фонтана на градскиот плоштад во Скопје која стана повеќе позната по пропаднатите камиони и комбиња, отколку по функцијата, ова лето е надвор од функција. Како што може да се забележи на ви...

Мицкоски: Оставија буџет без 5 милијарди денари за пензионерите и 3,7 милијарди денари за земјоделците
Мицкоски: Оставија буџет без 5 милијарди денари за пензионерите и 3,7 милијарди денари за земјоделците
24 Инфо

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски, денеска присуствуваше на поставување на камен темелник за изградба на нова детска градинка во населено место Трубарево, в...

Граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки, веднаш да пријават во полици
Граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки, веднаш да пријават во полици
24 Инфо

На подрачјето на СВР Скопје изминатиов период регистрирани се повеќе кривични дела „измама“, кои се извршени врз повозрасни лица. Сторителите ги доведуваат во заблуда лицата на тој начин што им се јав...

Граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки, веднаш да пријават во полиција
Граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки, веднаш да пријават во полиција
24 Инфо

На подрачјето на СВР Скопје изминатиов период регистрирани се повеќе кривични дела „измама”, кои се извршени врз повозрасни лица. Сторителите ги доведуваат во заблуда лицата на тој начин што им...