Познати

(Фото) Душко Тошиќ со ќерката Ника замина за Германија: Фудбалерот објави фотографија, се вжештија мрежите
(Фото) Душко Тошиќ со ќерката Ника замина за Германија: Фудбалерот објави фотографија, се вжештија мрежите
Еспресо

Фудбалската репрезентација на Србија вечерва со натпревар против Англија ќе го започне европското фудбалско првенство, а од трибините на своите поранешни соиграчи ќе им даде поддршка поранешниот фудба...

Фото: Јелена Томашевиќ во бикини
Фото: Јелена Томашевиќ во бикини
Канал 5

Пејачката сподели неколку фотографии од одморот во Грција. Топлите јунски денови секогаш с...

Мирослав Илиќ искрено за конфликтот со Саша Поповиќ кој трае повеќе од 2 децении: Тој е помалку виновен од неговата…
Мирослав Илиќ искрено за конфликтот со Саша Поповиќ кој трае повеќе од 2 децении: Тој е помалку виновен од неговата…
Еспресо

Пејачот Мирослав Илиќ и Саша Поповиќ со децении се на врвот на забавната сцена, а се чини дека исто толку време и не разговараат меѓу себе. – Нема никој со кого се карам. Само не сум разговарал ...

(Фото) Брена и Емина уживаат заедно во турскиот гламур: Јахта, шапањ, насмевки, море…
(Фото) Брена и Емина уживаат заедно во турскиот гламур: Јахта, шапањ, насмевки, море…
Еспресо

Музичката ѕвезда Лепа Брена со првите сончеви зраци заплови на својата јахта правејќи мала пауза пред почетокот на летната сезона на настапи. Познато е дека Брена го обожава морето и ја користи секоја...

(ВИДЕО+ФОТО) И’ по смртта донира: Пејачот минатата година донирал два милиони фунти
(ВИДЕО+ФОТО) И’ по смртта донира: Пејачот минатата година донирал два милиони фунти
Екран

Покрај бројните уметнички дела, тој го поседуваше и пијаното на Џон Ленон… Поминаа осум години од прераната смрт на Џорџ Мајкл, кој почина на 56-годишна возраст, а за неговата великодушност и по...

За преслабата Кејт Мидлтон брујат мрежите: „Таа е коска и кожа“
За преслабата Кејт Мидлтон брујат мрежите: „Таа е коска и кожа“
Еспресо

За слабеењето на Кејт Мидлтон се зборува на социјалните мрежи по вестите за рак. Принцезата Кејт Мидлтон видно ослабе многу по веста дека се лекува од канцер. Сопругата на британскиот престолонаследни...

Која е жената во жолто што нежно го допре принцот Хари пред Кејт: Моментот на внимание снимен од камерите
Која е жената во жолто што нежно го допре принцот Хари пред Кејт: Моментот на внимание снимен од камерите
Локално

Додека го напуштаа балконот на Бакингемската палата, член на кралското семејство му подаде на принцот неформално тапкање во знак на поддршка за болеста на неговиот татко и сопруга. Ова е моментот кога...

Гордон Ремзи имаше тешка несреќа: „Да не носев кацига немаше да бидам тука“
Гордон Ремзи имаше тешка несреќа: „Да не носев кацига немаше да бидам тука“
Локално

Познатиот готвач Гордон Ремзи (57) опиша како неодамна доживеал „многу сериозна“ велосипедска несреќа во САД, по што, како што рече, се чувствува многу потресен, објави денеска Би-Би-Си. Во видеото об...

Драгана Мирковиќ си ја отвори душата: „Седам и плачам“, па ја избриша објавата
Драгана Мирковиќ си ја отвори душата: „Седам и плачам“, па ја избриша објавата
Еспресо

За разводот на Драгана Мирковиќ и Тониј Бијелиќ се уште не престанува да се зборува. Пејачката реши да стави крај на бракот со бизнисменот, а како што откри во соопштението за јавност, двајцата не жив...

Анастасија Ражњатовиќ заминува во Германија: По неа ќе дојде цела фамилија, а еве зошто
Анастасија Ражњатовиќ заминува во Германија: По неа ќе дојде цела фамилија, а еве зошто
Еспресо

Фудбалерот Немања Гудељ е дел од српската фудбалска репрезентација, а неговата сопруга Анастасија Ражнатовиќ му пружа голема поддршка и ги следи успесите во кариерата, па таа за време на Европското пр...

Цеца Ражнатовиќ обвинета дека ги рециклира старите хитови: „Новите песни на Цеца се циркуз“
Цеца Ражнатовиќ обвинета дека ги рециклира старите хитови: „Новите песни на Цеца се циркуз“
Еспресо

Светлана Цеца Ражнатовиќ објави два дуета: „Повеќе од среќа“ со Жељко Јоксимовиќ и „Мушкарчина“ со Михајло Веруовиќ Војаж и предизвика тотален метеж и на сцената и кај критичарите. Следбениците на соц...

„Исплива“ тајната на Неда Украден: Си останав сама поради посесивноста…
„Исплива“ тајната на Неда Украден: Си останав сама поради посесивноста…
Еспресо

Неда Украден важи за една од најубавите пејачки на овие простори, а и покрај тоа со години е сингл. Пејачката не сака да го експонира приватниот живот, а познато е дека по разводот не се омажи повторн...