Забава

[ФОТО] Научниците не можат да поверуваат: Старите Еѓипќани пред 4.000 години се обиделе да оперираат тумор
[ФОТО] Научниците не можат да поверуваат: Старите Еѓипќани пред 4.000 години се обиделе да оперираат тумор
Точка

Истражувачите пронашле траги од резови на череп околу голема лезија за која се верува дека е предизвикана од канцероген израсток. Тие, исто така, пронашле 30 помали лезии низ черепот, што сугерира де...

Канје Вест се пофали со новите заби- ги платил 850.000 долари (ФОТО)
Канје Вест се пофали со новите заби- ги платил 850.000 долари (ФОТО)
Канал 5

Раперот потрошил околу 850.000 долари на таа експериментална стоматолошка операција. Неодамна тој...

Кајли Миног го прослави својот 56-ти роденден и ги разгали своите следбеници со фотографии од нејзиното детство
Кајли Миног го прослави својот 56-ти роденден и ги разгали своите следбеници со фотографии од нејзиното детство
Попара

Австралиската пејачка, која има продадено 80 милиони албуми ширум светот, неодамна изјави дека нејзиниот шестмесечен престој во Лас Вегас ја направил уште посилна, но и поавтентична личност.Роденденск...

Виц на денот: Земјотрес во Скопје
Виц на денот: Земјотрес во Скопје
Репортер

Виц на денот: Во Скопје вчера немаше земјотрес. Чак Норис ги спуштил теговите. Текстот Виц на денот: Земјотрес во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Тролање на Де Ниро
Тролање на Де Ниро
Офф.нет

Легендарниот актер е познат и по својот анимозитет кон Доналд Трaмп. Вчера одржа прес на отворено, го прогласи Трамп за тиранин и предупреди дека ако Америка...

[ВИДЕО] 2 милиони прегледи откако странците открија што е Бамбус: Балканските коментари се хит
[ВИДЕО] 2 милиони прегледи откако странците открија што е Бамбус: Балканските коментари се хит
Точка

Странците дознаа што е Бамбус Пред неколку дена тие претставија „коктел“ што на Балканот одамна им е познат – бамбус. „Ова мора да го пробате. Црвено вино + Кока-Кола“, напишале во описот на видеото к...

„Ги избркав сите мои деверуши од мојата свадба откако слушнав што зборуваат зад мој грб. Моите велат дека сум претерала“
„Ги избркав сите мои деверуши од мојата свадба откако слушнав што зборуваат зад мој грб. Моите велат дека сум претерала“
Мотика

Имам 3 најдобри другарки и сакав да ми бидат деверуши. Ми помогнаа да изберам венчаница и кога ја најдовме совршената, рекоа дека изгледам фантастично и супер ми стои. На денот на мојата венчавка, мор...

„G Cаrpet“  слави 4 години
„G Cаrpet“ слави 4 години
Канал 5

Над 350  познати пејачи, спортисти, актери, водители, модели, политичари од целиот регион пр...