Макфакс

Шолц: Ја поддржувам задолжителната вакцинација против Ковид-19
Шолц: Ја поддржувам задолжителната вакцинација против Ковид-19
Макфакс 0 коментари

Идниот германски канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека ја поддржува задолжителната вакцинација против Ковид-19 за да се запре зголемениот број на инфекции во земјата.Шолц рече дека гледа оти во Бунде...

Лукашенко: Ќе му понудам на Путин да го врати нуклеарниот арсенал во Белорусија
Лукашенко: Ќе му понудам на Путин да го врати нуклеарниот арсенал во Белорусија

Идниот германски канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека ја поддржува задолжителната вакцинација против Ковид-19 за да се запре зголемениот број на инфекции во земјата.Шолц рече дека гледа оти во Бунде...

Кривична за охриѓанец за ширење омраза на Фејсбук
Кривична за охриѓанец за ширење омраза на Фејсбук
Макфакс 0 коментари

По претходно донесена наредба за истрага од страна на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, на 29 ноември биле издадени судски наредби за приведување три лица поради сомнен...

Уште 43 Авганистанци си заминаа од Македонија
Уште 43 Авганистанци си заминаа од Македонија
Макфакс 0 коментари

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45, Кавадарц...

Возило на МВР се судри со мерцедес кај клучката во Ченто- повредени двајца полицајци
Возило на МВР се судри со мерцедес кај клучката во Ченто- повредени двајца полицајци
Макфакс 0 коментари

По претходно донесена наредба за истрага од страна на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, на 29 ноември биле издадени судски наредби за приведување три лица поради сомнен...

460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати
460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати
Макфакс 0 коментари

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45, Кавадарц...

Арсовска на средби со градоначалниците на главните градови од Балканот
Арсовска на средби со градоначалниците на главните градови од Балканот
Макфакс 0 коментари

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45, Кавадарц...

Марко Бислимоски реизбран за претседател на бордот на регулатори
Марко Бислимоски реизбран за претседател на бордот на регулатори
Макфакс 0 коментари

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45, Кавадарц...

АУЕ – ФОН се вклучува во кампањата за борба против насилството врз жените
АУЕ – ФОН се вклучува во кампањата за борба против насилството врз жените
Макфакс 0 коментари

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45, Кавадарц...

Меси се закити со уште една „Златна топка“, сопругата Антонела го привлече вниманието
Меси се закити со уште една „Златна топка“, сопругата Антонела го привлече вниманието
Макфакс 0 коментари

Внуката на Алдо Гучи го критикува изборот на актери за крими-драмата „Куќата Гучи“, односно, како што рече, ужасниот кастинг на филмот на Ридли Скот бидејќи актерите воопшто не личат на нејзините родн...