Гол

Македонија на големо потценета, против Италија е невиден аутсајдер!
Македонија на големо потценета, против Италија е невиден аутсајдер!
Гол 0 коментари

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе мора по пеколен пат да го бара патот до Светското првенство (СП) кое се игра во 2022 година во Катар. Во историскиот бараж нашите фудбалери ќе играат со Ита...

Глигоров: „Вечното дерби“ никогаш не го одлучувале табели и позиции…
Глигоров: „Вечното дерби“ никогаш не го одлучувале табели и позиции…
Гол 0 коментари

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар се насочува кон предизвикот во Купот на Македонија. Противник во четвртфиналето е битолски Пелистер, најголемиот ривал на домашната сцена, а за дуелот ко...

Ганчев: Пелистер – Вардар е најголемиот меч, во Купот бараме спас на сезоната
Ганчев: Пелистер – Вардар е најголемиот меч, во Купот бараме спас на сезоната
Гол 0 коментари

Горан Ганчев го наследи Димитар Капинковски на тренерското столче на Пелистер, а голем предизвик ќе има во Купот на Македонија каде во четвртфиналето следи натпревар против големиот ривал Вардар. Неко...

Тренерска смена во Леванте, Италијанец е нов предводник на Барди
Тренерска смена во Леванте, Италијанец е нов предводник на Барди
Гол 0 коментари

Фудбалскиот клуб Леванте се реши за тренерска смена, па така македонскиот репрезентативец Енис Барди ќе добие нов предводник. Отказ од клупата доби Хави Переира, па негов наследник ќе биде Алесио Лиши...

ФОТО: Пелистерци во снежна идила се подготвија за „вечното дерби“
ФОТО: Пелистерци во снежна идила се подготвија за „вечното дерби“
Гол 0 коментари

Македонскиот фудбал ќе го има вечното дерби во Купот на Македонија. Пелистер и Вардар ќе се судрат во четвртфиналето на најмасовното клупско натпреварување.Во Битола дербито ќе го дочека снежна идила....

Бабунски стрелец за Ботев Враца во поразот од Ботев Пловдив
Бабунски стрелец за Ботев Враца во поразот од Ботев Пловдив
Гол 0 коментари

Екипата на Ботев Пловдив се радуваше на победа во 17. коло на Првата бугарска лига против Ботев Враца (2-1). Во гостинскиот табор, од полувремето настапи Дориан Бабунски и одново имаше добра прет...

Дани Олмо на радарот на Чави, кам-бек во Барса е реална опција
Дани Олмо на радарот на Чави, кам-бек во Барса е реална опција
Гол 0 коментари

Дани Олмо го привлече вниманието на себе со настапите за Динамо Загреб, од каде премина во редовите на РБ Лајпциг. Плејмејкерот е дете на Барселона, од клубот замина во 2014 година и не погреши.&...

Матеус: „Златната топка“ за Меси? Повеќе не го разбирам овој свет
Матеус: „Златната топка“ за Меси? Повеќе не го разбирам овој свет
Гол 0 коментари

Поранешниот германски репрезентативец и добитник на „Златната топка“ во 1990 година, Лотар Матеус го критикуваше овогодинешното доделување на престижната фудбалска награда. Според него оваа награда тр...

Второлигашот Хераклеа го активира од пензија центарот Мико Голубовиќ
Второлигашот Хераклеа го активира од пензија центарот Мико Голубовиќ
Гол 0 коментари

Второлигашот Хераклеа доведе искусно засилување за продолжение на сезоната. Имено, младиот клуб од Битола го регистрираше 39-годишниот центар Мико Голубовиќ, кој најдобрите денови од својата кари...

Јокиќ: Свирежи во Мајами? Брате, јас сум играл во Србија…
Јокиќ: Свирежи во Мајами? Брате, јас сум играл во Србија…
Гол 0 коментари

Кошаркарите на Денвер Нагетс победија на гости кај Мајами Хит (120-111), а кам-бек на терените имаше Никола Јокиќ. Српскиот центар ја надмина повредата и со 24 поени го предводеше својот тим. Тој пред...