Живот

Невеста добила порака од шефот на денот на венчавката - сѐ било уништено со 4 збора (ВИДЕО)
Невеста добила порака од шефот на денот на венчавката - сѐ било уништено со 4 збора (ВИДЕО)
Канал 5

Таа објасни како пораката на нејзиниот работодавец во WhatsApp „го уништила најубавиот ден ...

Фустан во боја на лето: Славната пејачка воодушеви со нејзиниот аутфит, овој детал беше чиста десетка
Фустан во боја на лето: Славната пејачка воодушеви со нејзиниот аутфит, овој детал беше чиста десетка
Попара

Сабрина Карпентер (25) блеска во дизајнерска облека.Ова е голема година за поп-ѕвездата, која своите успеси ги слави со прекрасни модни креации. На 26 мај, поп-ѕвездата настапи на концертот „Big Week...

ОЕЦД: Богатите земји ја постигнаа финансиската цел од 100 милијарди долари за климата со две години доцнење
ОЕЦД: Богатите земји ја постигнаа финансиската цел од 100 милијарди долари за климата со две години доцнење
MakPress

Вестите, содржините и фотографиите на интернет страницата MakPress.mk може да се користат само за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење, пренесување и ре...

Воочивте промена на папокот? Доктор открива од кои состојби може да патите
Воочивте промена на папокот? Доктор открива од кои состојби може да патите
Попара

Иако папокот нема никаква функција по раѓањето, суптилните промени во неговиот изглед може да бидат показател дека нешто не е во ред со вашето здравје.Според британскиот лекар Ден Баумгард, една од ни...

Оваа жена наскоро ќе наполни 75 години, никој не ѝ верува (ФОТО)
Оваа жена наскоро ќе наполни 75 години, никој не ѝ верува (ФОТО)
Денешен

Вера Ванг, 74-годишна модна дизајнерка, објави нови фотографии на Инстаграм на кои позира во костим за капење покрај базен, а обожавателите се во екстаза. „Времето застана за тебе“, „Како е можно да и...

Трик за нега и одржување на билките кој нема ништо да ве чини: Цвеќето ќе се разубави за еден ден!
Трик за нега и одржување на билките кој нема ништо да ве чини: Цвеќето ќе се разубави за еден ден!
Попара

Цветовите во затворен простор, како и сезонските летни цветови кои се одгледуваат во саксии, одвреме-навреме може да заостануваат во растот. Ако забележите дека листовите на растенијата во затворен пр...

Тој е супердедо: На 93 години трча, плива и вежба во теретана, вели дека во тоа е тајната на неговата сила и долговечност
Тој е супердедо: На 93 години трча, плива и вежба во теретана, вели дека во тоа е тајната на неговата сила и долговеч...
Женски Магазин

Веќе 80 години виталниот дедо плива и игра ватерполо, а до пред пет години трчаше маратонБританецот Џон Старбрук има 93 години, а во својата земја е познат по прекарот Легенда. Т...

На бувјак купила прстен за „ситно“, а три децении подоцна одлучила да го продаде: Заработила 500.000 евра
На бувјак купила прстен за „ситно“, а три децении подоцна одлучила да го продаде: Заработила 500.000 евра
Точка

Сигурно барем еднаш во животот сте отишле на бувјак за да ја разгледате понудената роба, очекувајќи дека ќе пронајдете нешто интересно или вредно.Истото го мислела и Британката Дебра Годар кога пред 3...

Ејми Вајнхаус: Последен концерт, психолошки проблеми и спас
Ејми Вајнхаус: Последен концерт, психолошки проблеми и спас
Женски Магазин

И треба да се лутиш за ЕјмиТоа што се случи на последниот нејзин концерт во Белград беше последниот крик на најцрниот ајлајнер и најголемата подигната пунџа. Зошто не го видоа ил...

Од јули: Шишињата со неотстранливи капачиња задолжителни низ ЕУ – новите регулативи појаснуваат зашто се направени така
Од јули: Шишињата со неотстранливи капачиња задолжителни низ ЕУ – новите регулативи појаснуваат зашто се направени така
Вечер

Некое време, речиси една година, беше невозможно да се најде пластично шише со капаче што се вади. Поради новите правила на ЕУ, секое пластично шише сега има капаче што не може да се отстрани, што мно...