Живот

И лекарите збунети: Тивкиот срцев удар ги погодува и сосема здравите, а ова се симптомите
И лекарите збунети: Тивкиот срцев удар ги погодува и сосема здравите, а ова се симптомите
Курир

Во последниве години, срцевите заболувања се повеќе ги погодуваат помладите луѓе. Иако „традиционално“ се поврзуваат со мажи, ова е застарено мислење кога станува збор за статистиката. Процентот на же...

Ќерката на милијардерот Бил Гејтс сама си средува по дома (ФОТО)
Ќерката на милијардерот Бил Гејтс сама си средува по дома (ФОТО)
Канал 5

Кога имала 21 година, како студентка и амбициозна дизајнерка, Фиби веќе имала постигнато многу во...

И додека мислите дека животот не е убав, тој поминува и заминува...
И додека мислите дека животот не е убав, тој поминува и заминува...
Женски Магазин

Писателот Курт Вонегат во 1995 година одржал преубав говор на дипломираните студенти на Масачусетски технолошки институт. Уживајте во својата младост, додека животот не ви с...

Видео на келнерка од „Октоберфест“ e најголем хит на друштвените мрежите
Видео на келнерка од „Октоберфест“ e најголем хит на друштвените мрежите
Вечер

Работата на келнерка не е лесна, а видео кое се појави на социјалните мрежи покажува колку физичка подготвеност  е потребна за да се работите оваа работа. Како што може да се види во видео материјалот...

Како да препознаете дали партнерот се уште пати по бившата? Обрнете внимание на следните знаци
Како да препознаете дали партнерот се уште пати по бившата? Обрнете внимание на следните знаци
Попара

Ако вашиот маж сè уште ја сака својата поранешна девојка, тоа може да создаде чувство на недоверба и да ја загрози иднината на вашата емотивна врска.За жал, не постои начин да се утврди ова без да се ...

Со изгореници од трет степен, целосно уништено лице: Ја нашминкаа- таа е убава, душата ѝ е убава
Со изгореници од трет степен, целосно уништено лице: Ја нашминкаа- таа е убава, душата ѝ е убава
Женски Магазин

Лицето ѝ било оштетено уште кога имала две години. Се случила несреќа, фатални изгореници од трет степен. Не само лицето, и рацете и нозете. Како и скалпот. Се поради плинска боц...

Хоро сцена на улица во Флорида: Алигатор носи крваво човечко тело во вилиците
Хоро сцена на улица во Флорида: Алигатор носи крваво човечко тело во вилиците
Република

Огромен алигатор е снимен во Флорида како носи тело на непознат човек среде улица. Животното било опкружено од полицајци, кои стоеле околу алигаторот, долг речиси четири и пол метри, целиот натопен в...

Англиската кралица и првата дама на Франција ги одмерија силите на маса за пинг-понг (ВИДЕО)
Англиската кралица и првата дама на Франција ги одмерија силите на маса за пинг-понг (ВИДЕО)
Канал 5

Сепак, нивните сопруги, кралицата Камила и првата дама Брижит Макрон, се одлучија за нешто позаба...

Милош ја најде мајка му преку Фејсбук: Ти ме роди, но јас никогаш нема да можам да те викам мамо
Милош ја најде мајка му преку Фејсбук: Ти ме роди, но јас никогаш нема да можам да те викам мамо
Женски Магазин

Зденка Мијаиловиќ во далечната 1992 година имала син кој бил даден на посвојување. Оттогаш не го видела. Сепак, Милош Дубљевиќ преку Фејсбук успеал да ја пронајде својата биолошк...

Што пропушти на Радио МОФ?
Што пропушти на Радио МОФ?
Радио МОФ

На крајот на оваа седмица, прочитај го нашиот избор на топ вести од образование, култура, граѓанско општество, политика, животна средина… 1. [Видео + фото] Нов протест пред Влада и ОЈО, обоени со крва...

Избегнете остеопороза со два едноставни совети
Избегнете остеопороза со два едноставни совети
Попара

Коските стануваат послаби со возраста, за што не помага зголемената тенденција за дебелеење после педесет. Здравствениот гуру д-р Мајкл Мозли, поранешен лекар познат по појавувањето на бројни ток-шоуа...