Женски Магазин

И додека мислите дека животот не е убав, тој поминува и заминува…
И додека мислите дека животот не е убав, тој поминува и заминува…
Женски Магазин

Писателот Курт Вонегат во 1995 година одржал преубав говор на дипломираните студенти на Масачусетски технолошки институт. Уживајте во својата младост, додека животот не ви с...

Со изгореници од трет степен, целосно уништено лице: Ја нашминкаа- таа е убава, душата ѝ е убава
Со изгореници од трет степен, целосно уништено лице: Ја нашминкаа- таа е убава, душата ѝ е убава
Женски Магазин

Лицето ѝ било оштетено уште кога имала две години. Се случила несреќа, фатални изгореници од трет степен. Не само лицето, и рацете и нозете. Како и скалпот. Се поради плинска боц...

И костимчиња од Титова Југославија и македонски гламур: Модата на црвениот килим на „Манаки“
И костимчиња од Титова Југославија и македонски гламур: Модата на црвениот килим на „Манаки“
Женски Магазин

Фимските фестивали низ светот се место каде првично се дава простор на филмските остварувања во секаква форма. Најчесто, на поголемите такви манифестации постои и црвен килим кад...

Милош ја најде мајка му преку Фејсбук: Ти ме роди, но јас никогаш нема да можам да те викам мамо
Милош ја најде мајка му преку Фејсбук: Ти ме роди, но јас никогаш нема да можам да те викам мамо
Женски Магазин

Зденка Мијаиловиќ во далечната 1992 година имала син кој бил даден на посвојување. Оттогаш не го видела. Сепак, Милош Дубљевиќ преку Фејсбук успеал да ја пронајде својата биолошк...

Се исполни желбата на Тоше: Осветен манастирот Свето Преображение Господово во Крушево
Се исполни желбата на Тоше: Осветен манастирот Свето Преображение Господово во Крушево
Женски Магазин

Манастирот после долги години на градба ја достигна состојбата да биде осветен. А најзаслужен за подигањето на целиот манастирски комплекс е македонската музичка легенда Тоше Про...

Кога ќе се спојат Елена Ристеска и Санторини, тоа е разгледница: Островот одлично ѝ прилега
Кога ќе се спојат Елена Ристеска и Санторини, тоа е разгледница: Островот одлично ѝ прилега
Женски Магазин

Секогаш изгледа убаво, каде и да се појави. Голем професионалец во работата, и на музички и на бизнис план.Според она што го постира на Инстаграм,  Елена Ристеска е на магич...

Сведоштво за Свети Преображение: Тоше го бакна ѕидот од Mанaстирот и рече: Овде ми е мирот и знам дека после сѐ, ќе завршам тука
Сведоштво за Свети Преображение: Тоше го бакна ѕидот од Mанaстирот и рече: Овде ми е мирот и знам дека после сѐ, ќе з...
Женски Магазин

Издигнат на ридот на височина од 1.600 метри, манастирот Свето Преображение во близина на Крушево ќе го доживеете како сонце што продира низ облаци, откако ќе ги совладате серпен...

Најточниот ХОРОСКОП на сите времиња: Древните астролошки списи на МАИТЕ
Најточниот ХОРОСКОП на сите времиња: Древните астролошки списи на МАИТЕ
Женски Магазин

Астролошките знаци на Маите се поделени на 19 хороскопски видови во астролошкиот систем развиен од овој антички народ кој е полн со мистерија и мистика.CHEN: 2 јануари - 21 јануа...

Зад невиното лице криела болни мисли: Кога убила 2.000 жени, стигнала и одмаздата за која се зборува и денес
Зад невиното лице криела болни мисли: Кога убила 2.000 жени, стигнала и одмаздата за која се зборува и денес
Женски Магазин

Некои од најбруталните убијци на светот биле жени, а токму поради тоа што верувале дека жената не може да направи такво нешто, долго време никој не ни знаел за нивните злосторств...

Наум Петрески ја венча ќерката Сања: Сопругот и сопругата изгледаат прекрасно
Наум Петрески ја венча ќерката Сања: Сопругот и сопругата изгледаат прекрасно
Женски Магазин

Фолк пејчот Наум Петрески денес ја венча својата ќерка Сања.Неговата средна ќерка Сања Петреска му кажа „да“ на своето момче Алекс Антевски  уште во мај. Убавата вест н...

Она што го правиш, тоа ти се враќа: Никој не може да ги избегне последиците од своите постапки
Она што го правиш, тоа ти се враќа: Никој не може да ги избегне последиците од своите постапки
Женски Магазин

Кармата е еден вид на акција, што е еквивалентно на законот на Њутн, дека секоја акција има контра акција.Последователно кармата значи дека со секое дејство предизвикуваме некои ...

„Мис бавча на Македонија“: Тоа беа времиња
„Мис бавча на Македонија“: Тоа беа времиња
Женски Магазин

Како што има разни настани во кои се слави храната кај нас како „Питијада“, „Ѓомлезијада“, „Празијада“... така постојат или постоеја и различни избори за Мис. Мис на Скопје, Мавр...