Еспресо

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата
(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата
Еспресо

Младата двојка, пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ, се венчаа тајно и во кругот на нивните семејства и најблиски пријатели. Свадбената церемонија се одржа во Белград во вила на ...

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста
(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бремен...
Еспресо

Композиторот Александар Радуловиќ Фута го основал „Џеј трибјут бенд“, а меѓу гостите први на прес-конференцијата пристигнале ќерките на легендарниот Џеј Рамадановски, Марија и Ана, дознава српски „Тел...

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ
Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ
Еспресо

Српскиот министер за финансии Синиша Мали ѝ откри на јавноста како ја запознал американската актерка Хилари Свонк на финалето на Ролан Гарос во 2016 година и како за малку ќе се „фателе“. Конците му г...

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе
Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе
Еспресо

Марија Килибарда и нејзиниот избраник Бранислав Бане Вучелиќ наскоро ќе станат родители. Убавата водителка е пресреќна што по долга борба за потомство со избраникот, останала бремена и се чувствува од...

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот
(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот
Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ вчера склучи граѓански брак со фудбалерот Немања Гудеља во вилата на Ражнатовиќ, во кругот на нејзините најблиски пријатели и членови на семејството, а сега го објави првото виде...

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар
(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар
Еспресо

Македонската поп-дива Калиопи, на голема радост на љубителите на добрата музика, денеска го промовираше новиот албум едноставно наречен – „Албум“. На „Албум“ се наоѓаат 10 песни, меѓу кои е вклучена ...

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија
Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија
Еспресо

Вчера, 28 мај, во вилата на Ражнатовиќ се одржа тајна граѓанска венчавка на Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ, како што ексклузивно објави „Телеграф“. Церемонијата и прославата, за блиск...

Српскиот патријарх го прими Никола Роквиќ: „Многу сум среќен што во нашата нација има поединци како него“
Српскиот патријарх го прими Никола Роквиќ: „Многу сум среќен што во нашата нација има поединци како него“
Еспресо

По едномесечен аџилак, српскиот пејач Никола Роквиќ се врати во Србија. Тој тргна од Белград до островот Егина во Грција и попатно собра пари за хуманитарни цели. По тој повод, српскиот патријарх Порф...

На овој посебен ден Вељко и Богдана ќе го крстат синот Исаија: Нова прослава во домот на Ражнатовиќ
На овој посебен ден Вељко и Богдана ќе го крстат синот Исаија: Нова прослава во домот на Ражнатовиќ
Еспресо

Во куќата на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ постојано се слави. Нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ на 28 мај склучи граѓански брак со фудбалерот Немања Гудеља, а нејзиното семејство подг...

(Фото) Ѕирнете во луксузниот шпански дом на Анастасија и Немања Гудељ: Палми, базен, поглед на море…
(Фото) Ѕирнете во луксузниот шпански дом на Анастасија и Немања Гудељ: Палми, базен, поглед на море…
Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ вчера направија граѓанска венчавка во Белград, а таа веќе некое време живее во Севиља, Шпанија, заедно со него. принтскрин Имено, фудбалерот купил куќа на шпанскот...

Дарко Лазиќ открива дека Каќа ќе му роди девојче: Еве како реагирале на веста децата од другите бракови
Дарко Лазиќ открива дека Каќа ќе му роди девојче: Еве како реагирале на веста децата од другите бракови
Еспресо

Пејачот Дарко Лазиќ по третпат ќе стане татко. Дарко од првиот брак со пејачката Ана Севиќ ја има ќерката Лорена, а со Марина синот Алексеј. Сега Катарина ќе му подари мало девојче: – Лорена зна...

(Фото) Харис Џиновиќ го насмеа Тони Бијелиќ до солзи: „Нека се разведат сите!“
(Фото) Харис Џиновиќ го насмеа Тони Бијелиќ до солзи: „Нека се разведат сите!“
Еспресо

Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ, бизнисменот Тони, сега почна да се шегува на своја сметка. Имено, Харис Џиновиќ пред Тони, после 22 години складна врска со модната дизајнерка Мелина, се развед...