Попара

НАЈЧЕСТИ ПРИЧИНИ ЗА НЕВЕРСТВО: „Луѓето го бараат она што го немаат во бракот “
НАЈЧЕСТИ ПРИЧИНИ ЗА НЕВЕРСТВО: „Луѓето го бараат она што го немаат во бракот “
Попара

Имајќи предвид дека малку кој е подготвен отворено да зборува за своето искуство за водење на „двоен живот“, најголем дел за она што луѓето го знаат за неверството се предрсудите. По откривање на ...

ЗАБОРАВЕТЕ НА КОМАРЦИТЕ! Направете природна смеса која ги брка овие штетници!
ЗАБОРАВЕТЕ НА КОМАРЦИТЕ! Направете природна смеса која ги брка овие штетници!
Попара

Комарците се многу досадни инсекти кои се претежно активни во текот на летото, а за да се ослободиме од нив често користиме хемиски препарати. За среќа, постојат алтернативни решенија    Пос...

Гнездо ТОРТА! Велигденски десерт- без печење и готов за 15 минути! (РЕЦЕПТ)
Гнездо ТОРТА! Велигденски десерт- без печење и готов за 15 минути! (РЕЦЕПТ)
Попара

Велигденските празници се идеално време за слатки задоволства, а еден од омилените во многу семејства е дефинитивно гнездото торта СОСТОЈКИ: 250 гр корнфлекс 200 гр чоколадо за готвење 200 гр сечкан...

Родените во петтиот месец од годината се посебни! Мајските деца се истакнуваат по една убава работа
Родените во петтиот месец од годината се посебни! Мајските деца се истакнуваат по една убава работа
Попара

Луѓето родени во мај сакаат уметност и обожаваат да патуваат, вредни се и ги остваруваат сите соништа. Еве уште неколку карактеристики според кои ќе ги препознаете. Вредни се Луѓето родени во мај ...

7 чаши за 7 дена: Овој напиток топи килограми до последниот грам и тоа без тешка диета
7 чаши за 7 дена: Овој напиток топи килограми до последниот грам и тоа без тешка диета
Попара

Овој пијалок е исклучително корисен кога станува збор за губење на тежината на природен начин, а ако ригоризните диета не се ваш избор и барате друга алтернатива, вие сте на вистинското место! Ова е...

Пријателство после разделба? Можно е, но само во овој случај, еве што треба да знаете
Пријателство после разделба? Можно е, но само во овој случај, еве што треба да знаете
Попара

Ако мислите дека пријателството помеѓу маж и жена е невозможно – не сте единствени. Не сте единствени и ако го мислите спротивното. Многу парови сметаат дека по љубовна врска е сосема нормално и сосем...

Ријана никогаш побрутална! Доминираше во мини здолниште и чизми преку бутовите – Ослабе, па покажа што поседува (ФОТО)
Ријана никогаш побрутална! Доминираше во мини здолниште и чизми преку бутовите – Ослабе, па покажа што поседува (ФОТО)
Попара

Ријана се појави на фестивал и во таа прилика го привлече вниманието на сите присутни, благодарение на своето екстравагантно издание. Пејачката Ријана и нејзиниот партнер, раперот АСАП Роки, помина...

Од што зависи бројот на отчукувања на срцето? Лекарите предупредија која вредност не смееме да ја игнорираме
Од што зависи бројот на отчукувања на срцето? Лекарите предупредија која вредност не смееме да ја игнорираме
Попара

Отчукувањата на срцето во минута, кои уште се нарекуваат и пулс, се важни при откривањето на состојбата на вашето срце и здравјето на целиот крвоток. Многу луѓе често ги бројат отчукувањата на срцето,...

ИСЧИСТЕТЕ ГИ ПРОЗОРЦИТЕ БЕЗ МАКА: Не ви требаат скапи состојки, а резултатот ќе ве воодушеви
ИСЧИСТЕТЕ ГИ ПРОЗОРЦИТЕ БЕЗ МАКА: Не ви требаат скапи состојки, а резултатот ќе ве воодушеви
Попара

Чистењето на домот е голем предизвик за секоја домаќинка, а еден дел од таа работа е чистење на прозорците. Оваа работа воопшто не е лесна и бара доволно време. Затоа, триковите што ќе го олеснат н...

Намирници богати со витамин К: го штитат здравјето на срцето и ги штитат коските од остеопороза
Намирници богати со витамин К: го штитат здравјето на срцето и ги штитат коските од остеопороза
Попара

Витаминот К е хранлива материја која му е потребна на вашето тело за да избегне згрутчување на крвта, да ја зголеми јачината на коските и да го поддржи здравјето на срцето. Иако вашето тело може да пр...

ХОРОСКОП ЗА 16-ТИ АПРИЛ: На Близнаците изненадно им се комплицира животот, а овој знак го чека љубовен бродолом
ХОРОСКОП ЗА 16-ТИ АПРИЛ: На Близнаците изненадно им се комплицира животот, а овој знак го чека љубовен бродолом
Попара

ОвенВо текот на денот најдобро е да се фокусирате на себе и на вашите планови за иднината, особено во однос на работата и деловните активности поврзани со странство. Никој не може целосно да ве запозн...

Рецепт за ПАЛАЧИНКИ СО СИРЕЊЕ: Направете ги за доручек или за ужина
Рецепт за ПАЛАЧИНКИ СО СИРЕЊЕ: Направете ги за доручек или за ужина
Попара

Ви треба:300 мл млеко30 мл масло2 јајца2,5 чаши брашно (од 200 гр.)1 лажичка прашок за пецивосол1 пиперка3 мали краставици2 млад кромид100-150 гр сирење Подготовка: Јајцата се матат, се додаваат млеко...