Македонија

Јакимовски: Како претседател најмногу ќе ги поддржувам младите лекари и ќе инсистирам на изградба на клиничка болница
Јакимовски: Како претседател најмногу ќе ги поддржувам младите лекари и ќе инсистирам на изградба на клиничка болница
Република

Кандидатот за претседател на државата Стевчо Јакимовски, истакна дека доколку биде избран за претседател, најголема поддршка ќе пружи за младите лекари, поготово специјализантите коишто навистина во ...

Муцунски пред пензионерите од Аеродром: Вашето искуство и вашата мудрост се непроценливо важни за создавање подобра општина
Муцунски пред пензионерите од Аеродром: Вашето искуство и вашата мудрост се непроценливо важни за создавање подобра о...
Опсервер

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски и претседателот на советот, Дејан Митески денеска присуствуваа на настан на кој беше одбележана 15-годишнината од формирањето на Здружението на пен...

Поднесена претставка против Општина Тетово и градоначалникот Касами за дискриминација на Македонците на настанот за стадионот во Тетово
Поднесена претставка против Општина Тетово и градоначалникот Касами за дискриминација на Македонците на настанот за с...
365

Даријан Сотировски, актуелен директор на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, кој е жител на Тетово преку Фејсбук објави дека поднел претставка до Државната комисија за спречув...

Затвореник ја претепал сопругата , запалил облека и ги зел децата
Затвореник ја претепал сопругата , запалил облека и ги зел децата
Независен

Во неделата,  во 21.30 часот во СВР Скопје, 27 – годишна жена од скопско село пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг С.Б.(29), кој моментално издржувал затвор...

Мицкоски на средба со германскиот пратеник Питер Бајер: На Македонија и се потребни промени, овие избори се шансата за тоа
Мицкоски на средба со германскиот пратеник Питер Бајер: На Македонија и се потребни промени, овие избори се шансата з...
Лидер

На средбата се разговараше за актуелна политичка состојба. Мицкоски го информираше Бајер дека во тек е кампањата за избор на претседател на Република Македонија, а за два дена почнува и кампањата за ...

Тошковски во посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот
Тошковски во посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот
Опсервер

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во текот на денешните активности оствари работна посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот, која покрива дел од граничната линија на север ...

Тошковски во посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот
Тошковски во посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот
Опсервер

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во текот на денешните активности оствари работна посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот, која покрива дел од граничната линија на север ...

Кривична пријава против седуммина струмичани, извршиле 10 тешки кражби
Кривична пријава против седуммина струмичани, извршиле 10 тешки кражби
ТВ21

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.А.(24), З.Х. (53), О.М.(25), М.Д.(34), Е.Ш.(40), А.Ш.(42) и М.К.(25), сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени десет кривични дела...

Планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер ќе го врати ќе го врати стариот сјај
Планинарскиот дом „Копанки“ на Пелистер ќе го врати ќе го врати стариот сјај
Република

Планинарскиот спортски клуб „Пелистер“ од Битола, со целосна ангажираност и поддршка од локалната самоуправа, работи на обнова на Планинарскиот дом „Копанки“. Со обновата и враќањето во функција на П...

Ужас во Македонска Каменица: 26-годишно момче се обидело да силува 68-годишна жена!
Ужас во Македонска Каменица: 26-годишно момче се обидело да силува 68-годишна жена!
4News

На 15.04.2024 во 16.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода А.В.(26) од село во Македонска Каменица, постапувајќи по претходна пријава дека на ...

Измамени сопружници од Струмица, две лица им нуделе помош за брзо аплицирање на кредит и им земале над 180 илјади денари!
Измамени сопружници од Струмица, две лица им нуделе помош за брзо аплицирање на кредит и им земале над 180 илјади ден...
4News

СВР Струмица поднесена кривична пријава против Б.Н.(32) од Скопје и З.М.(24) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Пријавените, на почетокот на мај 2023 из...