Zoom

Taјани: Италија е подготвена да испрати војници во мировна мисија доколку се создаде палестинска држава
Taјани: Италија е подготвена да испрати војници во мировна мисија доколку се создаде палестинска држава
Zoom

Италија ќе биде подготвена да испрати војници како дел од мировната мисија со други земји доколку се формира меѓународно призната палестинска држава, изјави италијанскиот вицепремиер и министер за на...

Дали знаете кои се здравствените придобивки на чоколадното млеко
Дали знаете кои се здравствените придобивки на чоколадното млеко
Zoom

Моја Кравица чоколадно млеко е вистинско уживање за секој ден, со богат чоколаден  млечен вкус, направено од темно, млечно чоколадо и млеко – идеално  за моменти на релаксација, за најмалите во ...

Писонеро: ЕК го одобри Планот за реформи и инвестиции во Украина
Писонеро: ЕК го одобри Планот за реформи и инвестиции во Украина
Zoom

Европската комисија донесе Одлука со која даде позитивна оценка за спроведување на Планот за Украина, кој претставува сеопфатната стратегија за реформи и инвестиции во земјата за следните четири годи...

Конференција во Брисел: Проширувањето на ЕУ е геополитички императив
Конференција во Брисел: Проширувањето на ЕУ е геополитички императив
Zoom

Проширувањето на ЕУ е геополитички императив, но мора да се заснова на заслуги, се согласија денеска учесниците на конференцијата „Проширување и продлабочување на Унијата: Што е влогот за ЕУ ​​и граѓ...

Извештај: „Ало Бушавко“ со 307 дојави за проблемите на младите поврзани со ментално здравје, повреда, семејни односи и пристапност
Извештај: „Ало Бушавко“ со 307 дојави за проблемите на младите поврзани со ментално здравје, повреда, семејни односи ...
Zoom

Вкупно 307 дојави за проблеми со ментално здравје, повреда, семејни односи и пристапност, во кои се опфатени 379 млади изминатата година, се дел од годишниот извештај „Ало Бушавко“ на Првата детска ам...

БДС бара ВМРО-ДПМНЕ да го осуди и да се огради од коалициониот партнер Стоилковиќ кој за геноцидот во Сребреница рече дека е „Некрофилски Дизниленд“
БДС бара ВМРО-ДПМНЕ да го осуди и да се огради од коалициониот партнер Стоилковиќ кој за геноцидот во Сребреница рече...
Zoom

Бошњачкиот демократски сојуз одржа прес конференција по повод од изјавата на Иван Стољковиќ дека геноцидот во Сребреница е НЕКРОФИЛСКИ ДИЗНИЛЕНД. Најостро го осудуваме говорот на омраза од страна на И...

Таравари: „Вреди“ се залага за привремено судско тело на западни експерт кои ќе бидат интегрирани во обвинителските и судските совети
Таравари: „Вреди“ се залага за привремено судско тело на западни експерт кои ќе бидат интегрирани во обвинителските и...
Zoom

Во штабот на коалицијата „Вреди“ во Тетово денеска на прес-конференција кандидатот за претседател Арбен Таравари најави дека како претседател на Републиката ќе преземе конкретни чекори за решавање на ...

ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието
ДУИ: Сакале или не СДСМ и ВМРО, идниот претседател ќе се избира во Собранието
Zoom

ВМРО и СДСМ веќе се обединија против барањето на Демократската унија за интеграција и Европскиот фронт изборот на претседателот да биде во Собранието, како главна точка на Платформата што лидерот Али ...

Истражување: Децата во земјава од 7 до 15 години најчесто имаат проблем со концетрацијата и вниманието
Истражување: Децата во земјава од 7 до 15 години најчесто имаат проблем со концетрацијата и вниманието
Zoom

Децата во земјава на возраст од 7 до 15 години најчесто имаат проблем со вниманието, концетрацијата и брзината на реакција, покажува истражувањето „Когнитивно функционирање на децата на возраст од 7 д...

МНР: По интервенцијата корегирана е придавката „северномакедонски“ на вебот на ЕП
МНР: По интервенцијата корегирана е придавката „северномакедонски“ на вебот на ЕП
Zoom

Министерството за надворешни работи соопшти дека реагирало до Европскиот парламент за употребата на придавката „северномакедонски“ и дека грешката е веќе отстранета од веб страницата на Европарламенто...

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде на сериозен одговор
Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде на сериозен одговор
Zoom

Иран ќе одговори на какви било активности против неговите интереси, рече претседателот Ебрахим Раиси, еден ден откако Израел предупреди дека ќе одговори на нападот извршен од Техеран минатиот викенд ...

Научниците открија дека планетата Уран не е онаква каква што ја замислувавме
Научниците открија дека планетата Уран не е онаква каква што ја замислувавме
Zoom

Научниците дојдоа до изненадувачко откритие длабоко во планетата Уран, откривајќи дека сината планета на Сончевиот систем е многу погасна отколку што се веруваше. Додека претходните студии укажуваа ...