Фактор

Стевчо Јакимовски вели дека францускиот предлог е дипломатска лага
Стевчо Јакимовски вели дека францускиот предлог е дипломатска лага
Фактор

Добивај вести на Viber Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски вели дека францускиот предлог е дипломатска лага. Кажа дека главата му се сече на македонскиот народ со...

Каде ви е достоинството – граѓани повторно протестираат пред Владата
Каде ви е достоинството – граѓани повторно протестираат пред Владата
Фактор

Добивај вести на Viber Граѓани и вечерва и излегоа на протест пред Владата, со цел да го изразат револтот против францускиот предлог. Тие бараат власта да го отфрли овој предлог.&nb...

Предлогот на Макрон за кревање на бугарското вето оди во Собрание
Предлогот на Макрон за кревање на бугарското вето оди во Собрание
Фактор

Добивај вести на Viber Францускиот предлог оди во Собрание. Премиерот Димитар Ковачевски порача дека Собранието ќе донесе одлука дали земјата ќе ги отпочне преговорите со ЕУ. О...

Апасиев: Провокатори ќе бидат уфрлени на протестите со цел да поттикнат насилство
Апасиев: Провокатори ќе бидат уфрлени на протестите со цел да поттикнат насилство
Фактор

Добивај вести на Viber Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на социјалните мрежи соопшти дека  од свиркачи во МВР добиле дојави дека власта прави списоци со провокатори кои...

Човек се удави во Охридското Езерo
Човек се удави во Охридското Езерo
Фактор

Добивај вести на Viber Повозрасен човек се удави во Охридското Езеро. Шеесет и шест годишно лице попладнево е пронајдено без знаци на живот во водите на Охридското Езеро во близина ...

Ковачевски: Секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци
Ковачевски: Секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци
Фактор

Добивај вести на Viber Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци.„То...

Лаф-муабет со Даријан Сотировски: Папата Франциск е редок човек
Лаф-муабет со Даријан Сотировски: Папата Франциск е редок човек
Фактор

Добивај вести на Viber Комисијата за односи со верските заедници и религизни групи ја раководи веќе петта година, ова му е втор мандат на соговорникот во денешниот лаф-муабет - Дари...

Две лица пукале во маж од Ласкарци кој потоа починал во возило на Итната помош
Две лица пукале во маж од Ласкарци кој потоа починал во возило на Итната помош
Фактор

Добивај вести на Viber Загина маж од Ласкарци. Вчера во 21.31 часот во скопското село, две лица пукале кон Р.Ќ. од истото село, а случајот е пријавен во полиција. Р.Ќ. се здоби...

Николоски: Aлабаковски не е пироман, тој е ѕвезда и горд Македонец
Николоски: Aлабаковски не е пироман, тој е ѕвезда и горд Македонец
Фактор

Добивај вести на Viber Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски на социјалните мрежи објави фотографија со пејачот Ламбе Алабаковски. „Тој не е пироман, тој е ѕвезд...

ТМРО вели НЕ за францускиот предлог со вазален однос кон Бугарија и бара права за Македонците во соседството
ТМРО вели НЕ за францускиот предлог со вазален однос кон Бугарија и бара права за Македонците во соседството
Фактор

Добивај вести на Viber И ТМРО повика граѓаните вечерва масовно да излезат на протести. Лидерот на ТМРО, Ванчо Шехтански побара од Европската унија (ЕУ) да го признае македонски...