Фактор

Колкави плати даваат нашите банки и која плаќа најдобро?
Колкави плати даваат нашите банки и која плаќа најдобро?
Фактор

Добивај вести на Viber „Фактор“ обработи податоци за седум домашни деловни банки за кои има јавно-достапни податоци затоа што нивните акции котираат на нашата берза. Сите ...

ХРВАТИТЕ НАВАЛИЈА ВО ДОХА ЗА ДА ГО БОДРАТ СВОЈОТ ТИМ – расте побарувачката и цените на летовите, а се воведуваат и додатни чартери
ХРВАТИТЕ НАВАЛИЈА ВО ДОХА ЗА ДА ГО БОДРАТ СВОЈОТ ТИМ – расте побарувачката и цените на летовите, а се воведуваа...
Фактор

Добивај вести на Viber Поради големиот интерес на навивачите за четвртфиналниот натпревар од светското фудбалско првенство меѓу Хрватска и Бразил, туристичките агенции вов...

ОВА НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО ЧОВЕКОТ ШТО БЕШЕ ИЗБРАН, НО ПРОЦЕСОТ БЕШЕ ЗБУНУВАЧКИ – Агелер јасно кажа што миси за новиот шеф на ОЈО ГОК
ОВА НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО ЧОВЕКОТ ШТО БЕШЕ ИЗБРАН, НО ПРОЦЕСОТ БЕШЕ ЗБУНУВАЧКИ – Агелер јасно кажа што миси за ...
Фактор

Добивај вести на Viber Амбасадорката на САД во земјава, Анџела Агелер синоќа во телевизиско гостување ја повтори оценката дека процесот за избор на шеф на Обвинителст...

ПРАТЕНИКОТ ОД СДСМ БЕСЕН НА КУМАНОВСКИТЕ МАРКЕТИ – и покрај владините мерки големите газди не ги намалиле цените, бара инспекции
ПРАТЕНИКОТ ОД СДСМ БЕСЕН НА КУМАНОВСКИТЕ МАРКЕТИ – и покрај владините мерки големите газди не ги намалиле ценит...
Фактор

Добивај вести на Viber Пратеникот од СДСМ од Куманово, Мартин Костовски, има информација кои големи газди од неговиот град не ги намалуваат цените на основните артикли, и ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Хаосот со превозот во Скопје продолжува, а Онишченко ќе остане без македонското државјанство
ФАКТОР НА ДЕНОТ: Хаосот со превозот во Скопје продолжува, а Онишченко ќе остане без македонското државјанство
Фактор

Добивај вести на Viber ПРОДОЛЖУВА ХАОСОТ СО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕОд Град Скопје велат дека јавниот градски превоз, го организираат органите на локалната самоуправа, а н...

БАНДИ КИДНАПИРААТ, СИЛУВААТ, УБИВААТ: Ова се случува во престолнина на една држава
БАНДИ КИДНАПИРААТ, СИЛУВААТ, УБИВААТ: Ова се случува во престолнина на една држава
Фактор

Добивај вести на Viber Вистински хаос се случува на Хаити. Спротивставени банди ја поделиле престолнината, киднапираат за откуп, силуваат и убиваат во својот дел на Порт-о...

Нови „крвави пакети“ стигнаа во две украински амбасади
Нови „крвави пакети“ стигнаа во две украински амбасади
Фактор

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Г...

Шојгу објави колку украински војници загинале во ноември
Шојгу објави колку украински војници загинале во ноември
Фактор

Добивај вести на Viber Русија тврди дека Украина само во ноември изгубила над 8.000 војници. „Во ноември, украинските сили загубија 8.300 војници, пет авиони, 10 хели...

Косовска новинарка ги бранеше Србите, по што добила закани дека нема долго да живее
Косовска новинарка ги бранеше Србите, по што добила закани дека нема долго да живее
Фактор

Добивај вести на Viber Косовската новинарка Зана Авдију рече дека провокациите на Гранит Џака насочени кон Србите се „срамни и скандалозни“, а сега таа стравува за сопстве...

Вучиќ додека чека болнички извештај од Митровица: Добро е што нема жртви
Вучиќ додека чека болнички извештај од Митровица: Добро е што нема жртви
Фактор

Добивај вести на Viber Српскиот претседател Александар Вучиќ за денешните тензии на Косово, вели добро е што нема жртви. Тој од Тирана изјави дека е запознаен со посл...

(ВИДЕО) По тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши во болница
(ВИДЕО) По тепачка во турскиот парламент, пратеник заврши во болница
Фактор

Добивај вести на Viber Турски пратеник заврши во болница откако имаше тепачка во Парламентот. Опозициски пратеник е хоспитализиран по тепачката која се случи по тензи...

Се појави фотографија од Тито која е направена кога го апселе во 1928 година
Се појави фотографија од Тито која е направена кога го апселе во 1928 година
Фактор

Добивај вести на Viber Се појави фотографија од поранешниот лидер на СФРЈ, Јосип Брзо Тито која не е многу позната за јавноста. Ова е една од објавите која собрала на...