Сител

Путин ги обвини „неонацистите во Украина“ за злосторства против цивили
Путин ги обвини „неонацистите во Украина“ за злосторства против цивили
Сител

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска, по повод Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите на холокаустот, ги обвини „неонацистите во Украина“ дека извршуваат злосторства против цивилите.-Забо...

Расчистена разбојничка кражба во Скопје, сторителот го признал делото
Расчистена разбојничка кражба во Скопје, сторителот го признал делото
Сител

 МВР информира дека денеска, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Аеродром и Драчево извршиле службен разговор со Г.Н. (52) од Скопје.– Тој се сомничи дека на 26....

Царинска управа: Запленети половина тон тутун за наргиле и над 2 илјади парчиња електронски цигари
Царинска управа: Запленети половина тон тутун за наргиле и над 2 илјади парчиња електронски цигари
Сител

Во заедничка акција на инспектори од Секторот за контрола и истраги на Царинската управа со Одделот за крим полиција – Сектор за економски криминал и корупција на МВР, и инспектори од Управата за јавн...

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба „Национални шуми“ оштетени со 769.300 денари
Кривична пријава за злоупотреба на службената положба „Национални шуми“ оштетени со 769.300 денари
Сител

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против двајца кичевци Б.М.(70) и З.К.(64), и против Т.Ј.(53) од кичевското село Другово поради постоење основано сомнение за сторени кривични де...

Министерот Тупанчески оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Килијан Вал
Министерот Тупанчески оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Килијан Вал
Сител

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска оствари средба со амбасадорот Килијан Вал, шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје.На средбата се разговараше за актуелните случувања во државата, текот на евр...

Триесет и две години од изборот на Киро Глигоров за прв претседател на независна Република Македонија
Триесет и две години од изборот на Киро Глигоров за прв претседател на независна Република Македонија
Сител

 Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил со објава по повод 32 години од изборот на Киро Глигоров за прв претседател на независна и суверена Република Македониј...

Вооружен напаѓач го убил шефот на обезбедувањето на Амбасадата на Азербејџан во Техеран
Вооружен напаѓач го убил шефот на обезбедувањето на Амбасадата на Азербејџан во Техеран
Сител

Маж вооружен со автоматска пушка „калашников“ денеска ја нападна амбасадата на Азербејџан во главниот град на Иран, Техеран, при што го уби шефот на обезбедувањето и рани двајца чувари, соопштија...

Милков: Амбасадорот Ангелов ќе се врати во Скопје кога ќе се создадат соодветни услови
Милков: Амбасадорот Ангелов ќе се врати во Скопје кога ќе се создадат соодветни услови
Сител

Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов би можел да се врати во Скопје, кога за тоа ќе се создадат соодветни услови, изјави денеска министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков.– ...

Орбан: Унгарија ќе стави вето на санкциите на ЕУ против Русија на нуклеарната енергија
Орбан: Унгарија ќе стави вето на санкциите на ЕУ против Русија на нуклеарната енергија
Сител

Унгарија ќе стави вето на сите санкции на Европска Унија против Русија кои влијаат на нуклеарната енергија, изјави денеска премиерот Виктор Орбан за Државното радио. – Украина ја повика ЕУ да ја вклуч...

Уапсен 47 годишник од Чегране кој „оперирал“ низ куќи во Гостивар
Уапсен 47 годишник од Чегране кој „оперирал“ низ куќи во Гостивар
Сител

На 26.01.2023 околу 13.30 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 47-годишниот З.С. од гостиварско Чег...

14-годишно девојче на Инстаграм запознала момче, ја снимал, па ја принудувал на секс со пијани и дрогирани мажи
14-годишно девојче на Инстаграм запознала момче, ја снимал, па ја принудувал на секс со пијани и дрогирани мажи
Сител

Дваесет и петгодишен велешанец преку „Инстаграм“ запознал четиринаесетгодишно девојче, кое под закани и уцени, го принудувал да оди во станови што биле изнајмувани на повеќе локации во Велес, на средб...

Спасовски: Инцидентот во Охрид е дел од хибридна војна против Македонија
Спасовски: Инцидентот во Охрид е дел од хибридна војна против Македонија
Сител

Embedded video for Спасовски: Инцидентот во Охрид е дел од хибридна војна против Македонија