Топ Новости

Георгина: Каква штета што не можев да уживам гледајќи го најдобриот играч на светот 90 минути
Георгина: Каква штета што не можев да уживам гледајќи го најдобриот играч на светот 90 минути
Опсервер

Георгина Родригез, сопругата на португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо му искажа поддршка на својот партнер кој синоќешниот натпревар од осминафиналето на СП 2022 против Швајцарија (6:1) го почна...

Денеска се празнува Светата великомаченица Екатерина
Денеска се празнува Светата великомаченица Екатерина
Курир

Денеска ја славиме Св. Великомаченица Екатерина, а именден празнуваат: Катерина, Ката, Катица… Житието раскажува дека светата великомаченица Катерина потекнува од царско семејство од градот Александри...

Блокадата на Скопје продолжува: Не попушта ниту Арсовска ниту приватните превозници
Блокадата на Скопје продолжува: Не попушта ниту Арсовска ниту приватните превозници
А1он

Блоката на приватните автобуски превозници на неколку крстосници во Скопје продолжува трет ден. Тие со автобусите се поставени на неколку клучни крстосници во главниот град што предизвикува сообраќаен...

Валтер: Ова не треба да биде изговор, но бевме премногу уморни!
Валтер: Ова не треба да биде изговор, но бевме премногу уморни!
Спорт Медиа

Е.Пелистер на гостувањето кај Бидасоа Ирун беа совладани со убедливи 32-20 запишувајќи го најтешкиот пораз оваа сезона. Ракометарите на македонскиот вицепрвак беа целосно...

Турција ја повикува Грција да престане со милитаризација на островите во Егејското Море
Турција ја повикува Грција да престане со милитаризација на островите во Егејското Море
Центар

Говорејќи на заедничката прес-конференција со неговиот романски колега Богдан Ауреску во Анкара, турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу рече дека Грција треба да ги почитува договорит...

Роналдо демантира: Не е вистина дека сум потпишал за Ал Наср
Роналдо демантира: Не е вистина дека сум потпишал за Ал Наср
24 Фудбал

Пред некој ден „Марка“ лансираше бомба велејќи дека Роналдо се договорил со Ал Наср од Саудиска Арабија. Но брзо потоа стигнаа деманти дека не е така.Сега и самиот Роналдо вели дека нема потпишано со ...

УТРЕ Е СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ: Денеска одбележување на патрониот и државен празник во НУБ Св. Климент Охридски
УТРЕ Е СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ: Денеска одбележување на патрониот и државен празник во НУБ Св. Климент Охридски
Денешен Весник

Во НУБ „Св. Климент Охридски“ – Скопје денеска со пригодна свеченост ќе биде прославен патрониот и државен празник Свети Климент Охридски и ќе се одбележи 50-годишнината од пуштањето во употреба на об...

Променливо облачно со слаб до умерен ветер
Променливо облачно со слаб до умерен ветер
Курир

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец, а наутро на места ќе има појава на магла и ниска облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а...

Свечена академија по повод државниот празник Св. Климент Охридски
Свечена академија по повод државниот празник Св. Климент Охридски
Курир

Свечена академија по повод државниот празник Св. Климент Охридски ќе се одржи денеска во Музејотна македонската борба во Скопје. Свечената академија ја организиираат Комисијата за односи со верските з...

Подгответе се: Без струја делови од Скопје
Подгответе се: Без струја делови од Скопје
Центар

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, врз основа на добиените информации од ЕВН и ЈП „Водовод и канализцаија“, известува дека, поради технички интервенции во електродистрибутивната мре...