А1он

Врховен ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања и Панче
Врховен ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања и Панче
А1он

Врховниот суд денеска ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Видевски, во жалбата изјавена преку неговиот адвокат Боја...

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да објасни врз основа на кои од двата отсто доверба во судството го темели овој заклучок?  Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да објасни врз основа на кои од двата отсто доверба во судството го темели овој заклучок?
ВМРО-ДПМНЕ: Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да об...
А1он

Кога Кренар Лога ќе сака да глуми заштитник на наводната независност на судските институции добро е да објасни врз основа на кои од двата отсто доверба во судството го темели овој заклучок? Зошто Лога...

Лога: Остра осуда за деградирачката реторика на ВМРО-ДПМНЕ кон Кацарска
Лога: Остра осуда за деградирачката реторика на ВМРО-ДПМНЕ кон Кацарска
А1он

Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која претендира да управува со оваа држава. Нападот врз независните институции е неприфатлив јазик за една земја членка на НАТО и земј...

Хорор на аеродром: Едно лице загина откако паднало во моторот на авионот
Хорор на аеродром: Едно лице загина откако паднало во моторот на авионот
А1он

Едно лице загина откако удри во моторот на патнички авион на KLM на аеродромот Шипхол во Холандија, објавија локалните медиуми. Екипата за итна помош веднаш реагирала. Пријавено е дека патниците и чле...

ВЛЕН: Најважните приоритети се внесување на Бугарите во Уставот, бришење на срамната формулација 20% и промена на изборниот модел за шеф на државата
ВЛЕН: Најважните приоритети се внесување на Бугарите во Уставот, бришење на срамната формулација 20% и промена на изб...
А1он

За новата влада на Република Северна Македонија преговараат и новата влада ќе ја сочинуваат победникот во македонскиот блок со победникот во албанскиот блок. ВЛЕН, како коалиција на обединетата албанс...

Костадиновска-Стојчевска со претставка против Гаши за првото обраќање како претседател на Собранието
Костадиновска-Стојчевска со претставка против Гаши за првото обраќање како претседател на Собранието
А1он

Пратеничката на СДСМ и министерка за култура во заминување Бисера Костадиновска-Стојчевска соопшти дека веќе поднела претставка до Секторот за инспекција при Министерството за култура против новиот пр...

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата,  служеше како судски портпарол на СДС и ДУИ
ВМРО-ДПМНЕ: Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата, служеше како судски портпарол на СД...
А1он

Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата. Жената која чувствуваше исполнетост во спроведувањето политички нарачки преку драконски казни за политичките конкуренти беше најгол...

Соборен рекорд: Измерени 52 степени
Соборен рекорд: Измерени 52 степени
А1он

Делови од Индија беа зафатени од топлотен бран, а температурата во Њу Делхи го собори рекордот по втор пат во два дена, бидејќи достигна 52,3 степени Целзиусови. Ден претходно температурата на воздухо...

Германската делегација од Франкфурт и Хајделберг, се сретна со идните чинители и претставници на македонската влада
Германската делегација од Франкфурт и Хајделберг, се сретна со идните чинители и претставници на македонската влада
А1он

Во Хајделберг Факултет во Скопје, во присуство на претседателот на управата од Германија, проф. д-р Улрих Цајтел и делегацијата од Франкфуртскиот универзитет Провадис, претставуван од претседателката ...

Ќе биде уапсен ли Мило Ѓукановиќ? Во Подгорица се шират гласини дека српската коалиција подготвува судски процес
Ќе биде уапсен ли Мило Ѓукановиќ? Во Подгорица се шират гласини дека српската коалиција подготвува судски процес
А1он

„Јутарњи лист“ тврди дека добил информација од добро упатени извори во Подгорица дека Мило Ѓукановиќ, поранешниот долгогодишен претседател и премиер на Црна Гора, би можел да биде уапсен во наредните ...

Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, ВМРО-ДПМНЕ му одговори на Ахмети
Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, ВМРО-ДПМНЕ му одговори на Ахмети
А1он

Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, ниту е важно што Ахмети имал чувство на навреденост, важно е што волјата на мнозинството е ДУИ да оди во опозиција и се соочи со одговорност велат од ВМРО-ДПМНЕ...

Ахмети: „Европски фронт“ е легитимен претставник на Албанците, ВЛЕН го прекрши договорот за уставните измени
Ахмети: „Европски фронт“ е легитимен претставник на Албанците, ВЛЕН го прекрши договорот за уставните измени
А1он

Претседателот на ДУИ и дел од Коалицијата „Европски фронт“, Али Ахмети денеска на прес-конференција од седиштето на партијата во Тетово, соопшти дека тие се легитимниот претставник на Албанците во држ...