Топ Новости

ДОКТОРИТЕ МУ ЈА ПРЕКИНАА ИСХРАНАТА: Шефот на „Коза Ностра“ е во неповратна кома
ДОКТОРИТЕ МУ ЈА ПРЕКИНАА ИСХРАНАТА: Шефот на „Коза Ностра“ е во неповратна кома
Денешен

Еден од поранешните најбарани бегалци, шефот  на мафијата, Матео Месина Денаро, фатен во средината на јануари по 30 години бегство во Палермо додека се лекувал на Клиниката за онкологија, сега е во н...

„Би се оженил со неа“: Келнерка на Октоберфест стана апсолутен хит
„Би се оженил со неа“: Келнерка на Октоберфест стана апсолутен хит
Денешен

На ТикТок се прошири видео од млада германска келнерка со неверојатни вештини. Русокосата девојка во рацете држи 15 литри пиво и сама ги носи кај гостите. Момчето кое го објави видеото вели дека сним...

Бродовите кои пловат во Европа ќе имаат високи трошоци за штетните емисии
Бродовите кои пловат во Европа ќе имаат високи трошоци за штетните емисии
Точка

Некои големи бродски компании – како што се „MSC Mediterranean Shipping Company SA“ и „A.P. Moller-Maersk A/S“ ќе мора да се подготви за трошоци од стотици милиони долари, пишува „Bloomberg“.Бродовите...

„Мундо депортиво“: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси
„Мундо депортиво“: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси
Независен

Лука Модриќ е под договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната и прашање е дали ќе ја продолжи кариерата или ќе замине на некоја егзотична дестинација. Капитенот на хрватската репрезентација во летнио...

Две победи во два дена: Пелистер го прегази Голден Арт
Две победи во два дена: Пелистер го прегази Голден Арт
Спорт 1

Актуелниот македонски шампион Пелистер денеска славеше со убедливи 38-21, а тоа е втора победа за битолчани во само два дена, откако вчера беа подобри од Мулти Есенс со 40-22. Пелис...

Лавров во ОН: САД и нивните сојузници прават сѐ за да го спречат вистинскиот мултиполарен, праведен светски поредок
Лавров во ОН: САД и нивните сојузници прават сѐ за да го спречат вистинскиот мултиполарен, праведен светски поредок
Нетпрес

На седницата на 78. Генерално собрание на Обединетите нации се обрати министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. Неделата на високо ниво на Генералното собрание на ОН се од...

(ФОТО) Волкановски покажа за кој македонски клуб навива – сите ќе се изненадите
(ФОТО) Волкановски покажа за кој македонски клуб навива – сите ќе се изненадите
Курир

Александар Волкановски, еден од најдобрите УФЦ борци на денешницата кој настапува под знамето на својата родна Австралија многупати досега покажал дека е горд на своето потекло. Односно на македонски...

(ВИДЕО) Сообраќајна несреќа во Аеродром во која учествуваа четири возила
(ВИДЕО) Сообраќајна несреќа во Аеродром во која учествуваа четири возила
Лидер

Сообраќајна несреќа се случи пред еден час во скопската населба Аеродром во која учествуваа четири возила. На терен се излезени службеници на министерството за внатрешни работи. Нема информација дал...

Полицијата во Загреб апси навивачи од Бед Блу Бојс по барање на Грција
Полицијата во Загреб апси навивачи од Бед Блу Бојс по барање на Грција
Денешен

Хрватската полиција има голема акција за апсење на повеќе навивачи на Динамо Загреб, кои се дел од навивачката група „Бед Блу Бојс“. Акцијата на полицијата доаѓа по барање на грчките власти од Атина,...

Витсел: Каков проект? Не лажете. Во Кина и Арабија одиме само за пари
Витсел: Каков проект? Не лажете. Во Кина и Арабија одиме само за пари
Макфакс

Летниот преоден рок го одбележа егзодусот на големи ѕвезди од европскиот фудбал во Саудиска Арабија Клубовите од Саудиска Арабија, или ако сакате државата, не штедеа пари Кристијано Роналдо, минатата ...