Спорт 1

УЕФА отвори истрага против Албанија
УЕФА отвори истрага против Албанија
Спорт 1

Спорно за УЕФА е однесувањето на нивните навивачи пред, во текот и по натпреварот против Италија одигран вчера. Албанците на теренот фрлаа разни предмети и палеа пиротехнички средства, а исто така и ...

Херојот на Холандија: Сабајлево и кажав на другарка ми се што ќе се случува на натпреварот
Херојот на Холандија: Сабајлево и кажав на другарка ми се што ќе се случува на натпреварот
Спорт 1

Холандија славеше победа во денешниот натпревар против Полска, а херој на Холанѓаните беше напаѓачот Воут Вегхорст. Вегхорст во игра влезе во 81. минута кога на семафорот стоеше 1:1...

Посебен момент: Ериксен 1.100 дена по страшите сцени постигна гол за Данска на ЕП! (ВИДЕО)
Посебен момент: Ериксен 1.100 дена по страшите сцени постигна гол за Данска на ЕП! (ВИДЕО)
Спорт 1

Репрезентацијата на Данска стигна до водство против Словенија по 17. минути игра, а овој голот го постигна Кристијан Ериксен за кого ова беше посебен момент. Добро е познато што с...

Навивач со албанско знаме влегол во фан-зоната на Србија и предизвикал хаос (ВИДЕО)
Навивач со албанско знаме влегол во фан-зоната на Србија и предизвикал хаос (ВИДЕО)
Спорт 1

По пресметката во близина на центарот на Гелзенкирхен во еден од локалите, инцидент е забележан и во српската фан-зона. Според објавите на српските медиуми еден навивач влегол во фан-зоната на Србија...

Србите во Гелзенкирхен не се тепале со Англичани туку со – Албанци! (ВИДЕО)
Србите во Гелзенкирхен не се тепале со Англичани туку со – Албанци! (ВИДЕО)
Спорт 1

Полицијата потврди дека пресметката била помеѓу англиски и албански навивачи, а во него не учествувале фанови на англиската репрезентација против која играат вечерва Србите.   Ќе потсетиме,...

Куман ги шокираше гледачите со однесувањето на клупата против Полска (ВИДЕО)
Куман ги шокираше гледачите со однесувањето на клупата против Полска (ВИДЕО)
Спорт 1

Холандија ја победи Полска во првиот натпревар од денешната програма со 1:2, а внимание по оваа средба привлече и однесувањето на Роналд Куман.  Селекторот на Холанѓаните во ед...

Србите не се плашат од Кејн – навивач му испратија „специјална“ порака!
Србите не се плашат од Кејн – навивач му испратија „специјална“ порака!
Спорт 1

Во овој натпревар Англија влегува како голем фаворит, но и Србите натпреварот го чекаат со голем оптимизам. Доказ за тоа е атмосферата помеѓу фановите во Гелзенкирхен. Србите расположени и со песна г...

Вегхорст е херојот на Холандија, победа со пресврт над Полска! (ВИДЕО)
Вегхорст е херојот на Холандија, победа со пресврт над Полска! (ВИДЕО)
Спорт 1

Со гол на Вегхорст во финишот од натпреварот, Холандија со 2-1 ја победи Полска во денешниот прв натпревар на Европското првенство. Холандија и Полска одиграа интересен натпревар по...

Гелзенкирхен е бојно поле: Страшни тепачки меѓу српски и англиски навивачи! (ВИДЕО)
Гелзенкирхен е бојно поле: Страшни тепачки меѓу српски и англиски навивачи! (ВИДЕО)
Спорт 1

Англичаните се познати по инцидентите кои ги прават насекаде каде и да одат, а ништо помирни не се ниту српските навивачи, па инцидентите кои се случуваат денеска не се неочекувани. Летаа столчиња, п...

Павловиќ во Баерн Минхен до 2029 година!
Павловиќ во Баерн Минхен до 2029 година!
Спорт 1

Германскиот репрезентативец поради повреда во последен момент го пропушти Европското првенство, но може да биде задоволен од потписот на новиот договор со Баварците. „Баерн Минхен е клуб кој е во мо...

Невиден трансфер: Јувентус за да купи фудбалер, мора да ја купи и девојка му!
Невиден трансфер: Јувентус за да купи фудбалер, мора да ја купи и девојка му!
Спорт 1

Се очекува во наредните денови Јувентус да го комплетира ангажманот на Даглас Луис од Астон Вила, а овој трансфер е поинаков поради тоа што во пакет со него оди и неговата девојка која исто т...

Букса ја израдува Полска, Гакпо го врати мечот од почеток! (ВИДЕО)
Букса ја израдува Полска, Гакпо го врати мечот од почеток! (ВИДЕО)
Спорт 1

Возбудлив натпревар играат Холандија и Полска, по половина час е 1-1, два гола и повеќе шанси за погодок. Холандија тргна офанзивно од првата минута, но Полјаците први се израдуваа ...