Топ Новости

Вештите лица ги спровеле сите неопходни увиди и анализи за автобуската несреќа кај Ласкарци
Вештите лица ги спровеле сите неопходни увиди и анализи за автобуската несреќа кај Ласкарци
Вечер

Бирото за судски вештачења го информирал Основниот кривичен суд Скопје дека вештите лица досега ги спровеле сите неопходни увиди и анализи за  сообраќајната несреќа кај село Ласкраци, а ...

Судиска анализа: Судењето без грешка изминатиот викенд во ПМФЛ и ВМФЛ!
Судиска анализа: Судењето без грешка изминатиот викенд во ПМФЛ и ВМФЛ!
Спорт Медиа

Во текот на изминатиот викенд се одиграа натпреварите од 17.коло во ПМФЛ и 14.коло во ВМФЛ. Судиската комисија ги разгледа спорните моменти на мечевите каде што ги имаше и заклучи де...

Шефот на иранската дипломатија Амир-Абдолахиан ги отфрли критиките поради полициското насилство и ги обвини САД
Шефот на иранската дипломатија Амир-Абдолахиан ги отфрли критиките поради полициското насилство и ги обвини САД
Курир

Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир-Абдолахиан денеска ги отфрли критиките на сметка на неговата земја поради репресијата врз демонстрантите кои веќе со недели на улиците го искажуваат...

Левица ги тужи менаџерите на ЕВН, не пријавувале кражба на струја во Арачиново
Левица ги тужи менаџерите на ЕВН, не пријавувале кражба на струја во Арачиново
Скопско Ехо

Од политичката партија Левица соопштија дека ќе поднесат тужба против двајца менаџери на ЕВН, бидејќи не пријавиле кражба на струја во Арачиново. – Ја известуваме јавноста дека Правниот сектор н...

Имате несакани ефенти од вакцинација? Пријавете...
Имате несакани ефенти од вакцинација? Пријавете...
ММС

Министерството за здравство воведе модул преку кој електронски ќе можат да се пријават несаканите ефекти од вакцинацијата, информираше денеска Жаклина Чагороска од Националниот електронски систем „Мој...

Живејте, овде оставки не се даваат!
Живејте, овде оставки не се даваат!
Плусинфо

Афери, скандали… не можеме со месеци да постасаме сите „мангуплаци“ на власта да ги следиме. Да не им е тоа тактика? Видовме низ годините, функционери со различни планови и визии за развојот на држава...

ЕБОР: Над 200 компании во Северна Македонија ја подобрија конкурентноста со помош на ЕБОР и ЕУ
ЕБОР: Над 200 компании во Северна Македонија ја подобрија конкурентноста со помош на ЕБОР и ЕУ
Frontline

Над 200 мали и средни претпијатија (МСП) во Северна Македонија успешно ги имплементираа инвестициските проекти и ја подобрија конкурентноста благодарение на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ...

Нов скандал ја тресе АНБ, злоупотребувани возила на агенцијата
Нов скандал ја тресе АНБ, злоупотребувани возила на агенцијата
Express

Најнов скандал ја тресе Агенцијата за национална безбедност (АНБ) која ја води кадар на СДСМ Виктор Димовски. По случајот Александар Онишченко, АНБ се соочува со инцидент поврзан со неколку автомобил...