Нетпрес

Рокот истекува, а сѐ уште е непознато кој ќе биде новиот универзален снабдувач со струја
Рокот истекува, а сѐ уште е непознато кој ќе биде новиот универзален снабдувач со струја
Нетпрес

Рокот за избор на нов универзален снабдувач со електрична енергија истекува, а сè уште нема официјална информација која компанија во следните пет години ќе снабдува околу 900.000 домаќ...

За да почнат промените потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова
За да почнат промените потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова
Нетпрес

„Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер за труд и социјала Ѓоко Велковски, но и кандидати за пратеници, добри луѓе од Куманово. Овде сме со ...

Израел планира да постави 10.000 шатори во близина на Рафа, како подготовка за копнена инвазија
Израел планира да постави 10.000 шатори во близина на Рафа, како подготовка за копнена инвазија
Нетпрес

Израелските медиуми јавија дека Израел има намера да постави 10.000 шатори во близина на градот Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, во рок од две недели, како подготовка за копнената...

Германски „Volkswagen“ ги „притиска“ постарите работници за да ги намали трошоците
Германски „Volkswagen“ ги „притиска“ постарите работници за да ги намали трошоците
Нетпрес

Германскиот производител на автомобили „Volkswagen“ ќе ја прошири својата шема за работа со скратено работно време за постарите работници и ќе понуди пакети за бенефиции за предвремено...

АВМУ го објави вториот извештај за предизборното медиумско претставување од 8 март до 3 април
АВМУ го објави вториот извештај за предизборното медиумско претставување од 8 март до 3 април
Нетпрес

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го објави Вториот извештај од мониторингот на медиумското претставување за Претседателските и Парламентарните избори, за пери...

Bitsiani водич за матури 2024: Нова енергија на уникатност!
Bitsiani водич за матури 2024: Нова енергија на уникатност!
Нетпрес

„Што ќе носиш за матура“ е прашањето со кое знаеш дека сезоната на матурските прослави веќе започнала. Но, одговорот сега е полесен од било кога –Bitsiani! Познатиот бренд оваа прол...

Тошковски во посета на Одделот за организиран криминал, извршено мапирање на критичните места за можни изборни нерегуларности
Тошковски во посета на Одделот за организиран криминал, извршено мапирање на критичните места за можни изборни нерегу...
Нетпрес

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски го посети Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи каде оствари работе...

Во услови на трговски тензии со ЕУ, Кси му рече на Шолц дека соработката не е „ризик“
Во услови на трговски тензии со ЕУ, Кси му рече на Шолц дека соработката не е „ризик“
Нетпрес

Соработката меѓу Кина и Германија не е „ризик“, туку гаранција за стабилни врски и можност за иднината, изјави во вторникот во Пекинг кинескиот претседател Kси Џинпинг, во времето кога...

„Алкалоид“ донира течен „омепразол“ на Детската клиника и на Клиниката „Козле“
„Алкалоид“ донира течен „омепразол“ на Детската клиника и на Клиниката „Козле“
Нетпрес

Како континуиран поддржувач на македонското здравство и фармација, „Алкалоид“ АД Скопје донира дел од своите производни количини на иновативнaта формулација на „Омепразол“ во течна фор...

Во Штип пријавени сто стари и изнемоштени лица кои ќе гласаат на 23 април
Во Штип пријавени сто стари и изнемоштени лица кои ќе гласаат на 23 април
Нетпрес

Во Општинската изборна комисија(ОИК)-Штип до денеска за гласање на 23 април или ден пред одржување на претседателските избори се пријавени сто стари и изнемоштени лица, информираше ден...