Здравје

ПАНОВСКИ: Без оглед на „омикрон“, мора он лајн настава и забрана за собирање по 23 часот
ПАНОВСКИ: Без оглед на „омикрон“, мора он лајн настава и забрана за собирање по 23 часот

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „Дојче веле“, откако вчера министерот за здравство Венко Филипче рече дека, засега нема да...

Починаа вкупно 12 лица од коронавирус, од нив 7 во последните 24 часа, регистрирани се нови 460 случаи од 2.424 тестирања
Починаа вкупно 12 лица од коронавирус, од нив 7 во последните 24 часа, регистрирани се нови 460 случаи од 2.424 тести...

Вкупно 12 лица починаа од последици од ковид-19, а седум од нив во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на кови...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Салата со варени јајца
РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Салата со варени јајца

Потребно: 2 конзерви туна 100гр кашкавал 3 домати 2 варени јајца Млад кромид или праз Мајонез Подготовка: Туната исцедете ја од маслото. Изрендајте ги јајцата, кашкавалот, а домат...

Моментално во болница од ковид-19 се лекуваат 443 пациенти, 10 од нив се на механичка вентилација
Моментално во болница од ковид-19 се лекуваат 443 пациенти, 10 од нив се на механичка вентилација

Според извештаите од болниците моментално од ковид-19 се лекуваат 443 пациенти, (-10,5% во споредба со претходна недела), а од нив 316 се на кислородна поддршка (-4,2% во споредбасо претходна недела)....

Анксиозноста и силната личност- колумна на Проф. д-р Гордана Ристевска Димитровска						специјалист психијатар
Анксиозноста и силната личност- колумна на Проф. д-р Гордана Ристевска Димитровска специјалист психијатар
Радар 0 коментари

Секој кој се бори со симптоми на анксиозност заслужува да добие објаснување за тоа што му се случува. Без исклучок, сите анксиозни луѓе, ги помислуваат подолу наведените работи, а голем дел се нависти...