Црно Бело

Еден совет што му е потребен на секој хороскопски знак до крајот на 2022 година (за да си ги подобри животот)
Еден совет што му е потребен на секој хороскопски знак до крајот на 2022 година (за да си ги подобри животот)
Црно Бело

Раковите треба да престанат да ги кријат нивните чувства, а Близнаците мораат да најдат повеќе време за себе – кој е советот што треба да го слушнете до крајот на годината, според хороскопскиот знак? ...

Жена живее од социјална помош, но троши вртоглави суми за скапи подароци за синот – јавноста ја критикува
Жена живее од социјална помош, но троши вртоглави суми за скапи подароци за синот – јавноста ја критикува
Црно Бело

„Најразгаленото дете од Англија“ има златна Versace цуцла, не пие вода од чешма и се бања со млеко и мед - мајка му живее од социјална помош. Синот на 32-годишната Кејси Акрам веќе е познат како „нај...

„Кога бев болна го замолив дечко ми да ми купи лек за настинка – бараше веднаш да му вратам пари“
„Кога бев болна го замолив дечко ми да ми купи лек за настинка – бараше веднаш да му вратам пари“
Црно Бело

Дали вие би биле во врска со некој што очекува да му вратите 30 денари за Парацетамол? „Дечко ми ми купи лек за настинка, а следното утро ми побара да му ги парите“ – раскажува оваа девојка и вели дек...

Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш – што е тоа?
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш – што е тоа?
Црно Бело

Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик прашање? Одговорот е на следната страна... Би можело да ве интересира: ...

Како се однесуваат хороскопските знаци кога имаат секс за една ноќ? (18+)
Како се однесуваат хороскопските знаци кога имаат секс за една ноќ? (18+)
Црно Бело

За Стрелците, сексот за една ноќ е можност да пробаат нови (и луди) работи во кревет. Знаат дека никогаш нема да ја видат таа личност, па не се плашат да експериментираат. Какви се другите знаци кога ...

Географски квиз: Погодете во која држава се наоѓаат градовите
Географски квиз: Погодете во која држава се наоѓаат градовите
Црно Бело

Знаете ли каде е Осака? А, дали знаете каде се наоѓа Мека? Повеќето луѓе без проблем можат да ги набројат главните градови на поголемите и „попознатите“ држави. Но, колкумина можат да погодат во која...

„Покажа дека е принц на народот“ – Хари со емотивна божиќна порака за децата што загубиле родители (видео)
„Покажа дека е принц на народот“ – Хари со емотивна божиќна порака за децата што загубиле родители (видео)
Црно Бело

„Тој е единствениот принц од народот. Принц на срцата“, „Мајка му го викаше ‘добриот принц Хари’ – гледаме зошто“, „Ти си најдобриот принц“ – Ова се само дел од коментарите што следуваа по емотивната ...

Во Танзанија е еден од најпознатите музичари, прв ги објави вестите за смртта на Маја Миа – Кој е Оми Димпоз, дечкото на инфлуенсерката што трагично почина?
Во Танзанија е еден од најпознатите музичари, прв ги објави вестите за смртта на Маја Миа – Кој е Оми Димпоз, дечкото...
Црно Бело

Во 2018-та година поминал тешка операција на хранопроводот, а тогашниот претседател на Танзанија лично се заложил Оми да добие најдобра медицинска нега, музичарот прв ги објави вестите за смртта на ин...

Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“ – „Ви благодарам на сите, ми значевте во овој тежок период“
Тони Зен го промовираше новиот видео запис за песната „Клубот“ – „Ви благодарам на сите, ми значевте во овој тежок пе...
Црно Бело

Најавувавме, информиравме, зборувавме, а јавноста нестрпливо исчекуваше. И конечно, „Клубот“ на Тони Зен ја здогледа светлината на денот. Имено, вчеравечер во „Cineplexx Skopje City Mall“, во присуст...

Зошто сè уште сте сингл (без да сакате) според вашиот хороскопски знак?
Зошто сè уште сте сингл (без да сакате) според вашиот хороскопски знак?
Црно Бело

Додека Овните се импулсивни и ни самите не знаат што сакаат, Близнаците се убедени дека не се подготвени за врска или дека веќе е доцна за нив ако се постари – зошто вие сè уште сте сингл според вашио...

Квиз: Погодете го името на ликовите од популарните филмови
Квиз: Погодете го името на ликовите од популарните филмови
Црно Бело

Го помните ли името на популарната хероина што ја глуми Анџелина Џоли во филмовите инспирирани од видеоиграта Tomb Raider или, пак, како се вика едниот од главните негативци во филмскиот серијал Star ...

Локалното племе го сака принцот Филип, има подводна пошта – Факти за Вануату, сте слушнале ли за оваа држава?
Локалното племе го сака принцот Филип, има подводна пошта – Факти за Вануату, сте слушнале ли за оваа држава?
Црно Бело

Вануату е островска земја која се наоѓа во јужниот дел на Тихиот Океан. Ова е една од најсреќните земји, ја има единствената подводна пошта во светот и уште неколку интересни работи за кои сигурно нем...