Фактор

ЕВЕ КАКО СЕ ПРОВЕРУВАШЕ БЕЗБЕДНОСТА НА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“: Гаревски на лице место-граѓани советуваат, мостот да се оптерети максимално!
ЕВЕ КАКО СЕ ПРОВЕРУВАШЕ БЕЗБЕДНОСТА НА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“: Гаревски на лице место-граѓани советуваат, мостот да се опт...
Фактор

Проф.др.Михаил Гаревски, директор на институтот за сеизмички отпорни градби и климатски промени, беше во проверка на безбедноста на мостот „Беласица“, кој неодамна беше опожарен ...

Поранешен директор на Фондот за здравство стана управител на најголемата компанија за канабис во Македонија
Поранешен директор на Фондот за здравство стана управител на најголемата компанија за канабис во Македонија
Фактор

Поранешниот директор на Фондот за здравство, Сашо Стефаноски, ќе ја управува најголемата компанија за одгледување на канабис во Македонија - НЈСК Холдинг, која е концентрирана со својата работа во Опш...

Кои се најголеми веледрогерии, колку се заработува од трговија со лекови?
Кои се најголеми веледрогерии, колку се заработува од трговија со лекови?
Фактор

Веледрогериите се многу важна, можеби и суштинска, алка во системот што обезбедува здравствени услуги за населението. Нивна основна работа е да бидат ажурни, навремени, добро снабдени и без грешка да ...

СОФИЈА КУНОВСКА: Знаете колкав масакар е ова во споредба со оној во „Владислав Рибникар“ во Белград? Неспоредливо огромен
СОФИЈА КУНОВСКА: Знаете колкав масакар е ова во споредба со оној во „Владислав Рибникар“ во Белград? Неспоредливо огр...
Фактор

Актерката и своевидно поранешен советник во Советот на Град Скопје, од страна на СДСМ, Софија Куновска, на својот Фесјбук профил сподели сериозни обвинувања околу тоа што сѐ се г...

ИЗДРЖЕТЕ УШТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ: Попоски најавува поројни дождови во следните 15 дена!
ИЗДРЖЕТЕ УШТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ: Попоски најавува поројни дождови во следните 15 дена!
Фактор

Под влијание на циклонска активност, и на влажна, топла и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, во следните десттина, до петнаесет денови и понатаму времето во Македонија ќе б...

ПОМАЛКУ ПАРИ КАЈ БАНКИТЕ – Ќе ги промени ли граѓанската обврзница навиките, каматата и понатаму енигма
ПОМАЛКУ ПАРИ КАЈ БАНКИТЕ – Ќе ги промени ли граѓанската обврзница навиките, каматата и понатаму енигма
Фактор

Ќе води ли граѓанската обврзници кон нови вложувања и кога најпосле ќе се обелодени каматата по која ќе се издава? Новиот тип на обврзница која треба да биде достапна за граѓаните веќе во јуни, предиз...

„ЗАРАДИ СДС ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА РАСТЕ-БАЛОНОТ ЌЕ ПУКНЕ“: Левица со серија нови обвинувања кон власта
„ЗАРАДИ СДС ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА РАСТЕ-БАЛОНОТ ЌЕ ПУКНЕ“: Левица со серија нови обвинувања кон власта
Фактор

Левица со нови обвинувања кон власта.„ Пд 1-ви јули, СДС најавува покачување на стапката на ДДВ за струја од 10% на 18% и според неа, стапката постепено ќе се зголемува, иако е сè поизвесно дека ова ќ...

КАКО МАЛ ПРОДАВАЛ ЛИМОНАДА:Кој е Реџеп Таип Ердоган,кој ќе ја води Турција уште пет години?
КАКО МАЛ ПРОДАВАЛ ЛИМОНАДА:Кој е Реџеп Таип Ердоган,кој ќе ја води Турција уште пет години?
Фактор

Реџеп Таип Ердоган ќе остане на чело на Турција во следните пет години,откако победи на вчерашните избори во Турција.Ердоган е роден на 26 февруари 1954 година во Гунејш, во сиро...

МАКАРОНИ ШТРАЈК: Италијаните не можат да го издржат поскапувањето на тестенините
МАКАРОНИ ШТРАЈК: Италијаните не можат да го издржат поскапувањето на тестенините
Фактор

Италијанското Министерство за економија соопшти дека тестенините во март поскапеле за 17,5 отсто, а во април за 16,5 отсто, поради што веќе се одржуваат кризни состаноци и се најавува можност за штрај...

ПРОТИВНИКОТ НА ЕРДОГАН Е ОЖЕНЕТ СО РОДНИНА, Ѝ ПОСТАВИЛ СТРОГИ ЗАБРАНИ ВО БРАКОТ: Таа се согласила на сè
ПРОТИВНИКОТ НА ЕРДОГАН Е ОЖЕНЕТ СО РОДНИНА, Ѝ ПОСТАВИЛ СТРОГИ ЗАБРАНИ ВО БРАКОТ: Таа се согласила на сè
Фактор

На претседателските избори во Турција, при што Реџеп таип Ердоган освои уште еден мандат, во центарот на вниманието се и двете дами, сопругата на актуелниот претседател, како и с...

ЖЕСТОКИ ЕКО ПРОТЕСТИ ВО ХАГ, МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ И ПОЗНАТАТА АКТЕРКА ОД „ИГРА НА ТРОНОВИ“: Полицијата уапси над 1.500 луѓе
ЖЕСТОКИ ЕКО ПРОТЕСТИ ВО ХАГ, МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ И ПОЗНАТАТА АКТЕРКА ОД „ИГРА НА ТРОНОВИ“: Полицијата уапси над 1.500...
Фактор

На протестите за зажтита на животната средина во Хаг беа уапсени повеќе од 1.500 луѓе. Меѓу демонстрантите имаше и неколку холандски познати личности, меѓу кои и актерката од „Иг...

ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ: Во Турција се слави еуфорично за неговиот нов мандат
ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ: Во Турција се слави еуфорично за неговиот нов мандат
Фактор

Актуелниот претседател на Турција Реџеп Таип Ердоган прогласи победа на претседателските избори во таа земја. Обраќајќи им се на граѓаните собрани во Истанбул, Ердоган рече дека...