Канал 5

Што ѝ се случило на Ана Ивановиќ? Фотографија што ги загрижи нејзините обожаватели (фото)
Што ѝ се случило на Ана Ивановиќ? Фотографија што ги загрижи нејзините обожаватели (фото)
Канал 5

. Таа ужива во љубовта со познатиот Германец, како и во семејниот живот посветен на одгледувањето...

Мормонски пророк имал 20 жени, најмладата била 9- годишно девојче, а се оженил и со ќерка си
Мормонски пророк имал 20 жени, најмладата била 9- годишно девојче, а се оженил и со ќерка си
Канал 5

Според изјавите на сведоците дадени на ФБИ, Бејтмен имал 20 сопруги, од кои најмладата имала деве...

21 година затвор за напаѓачот, кој пукаше во шетачот на кучињата на Лејди Гага
21 година затвор за напаѓачот, кој пукаше во шетачот на кучињата на Лејди Гага
Канал 5

Џејмс Хауард Џексон е еден од тројцата мажи кои учествуваа во нападот во февруари 2021 година. Фи...

Русите трагаат по „дезертер со митралез“ кој пукал на полицијата
Русите трагаат по „дезертер со митралез“ кој пукал на полицијата
Канал 5

Човекот бил опишан како „дезертер со автомат“, пренесува рускиот медиум „Маш&ld...

Метју Пери откри дека не можел да гледа епизоди од серијата „Пријатели“ и се расплака (ВИДЕО)
Метју Пери откри дека не можел да гледа епизоди од серијата „Пријатели“ и се расплака (ВИДЕО)
Канал 5

Речиси 30 години по првата епизода на Пријатели, многу луѓе ширум светот сè уште уживаат д...

Шест години затвор за поранешен фудбалер на Јувентус поради групно силување
Шест години затвор за поранешен фудбалер на Јувентус поради групно силување
Канал 5

Портанова во мај минатата година учествувал во силување на 21-годишна жена за време на куќна заба...

Азилант од Еритреја нападнал девојчиња со турско потекло во Германија, едното починало
Азилант од Еритреја нападнал девојчиња со турско потекло во Германија, едното починало
Канал 5

„Овој настан не смее под никакви околности да биде причина за ширење омраза. Ова злосторств...

ЕУ има подготвено нацрт, се очекува Србија и Косово да се договорат за помалку од една година
ЕУ има подготвено нацрт, се очекува Србија и Косово да се договорат за помалку од една година
Канал 5

Дипломатот, кој сакал да остане анонимен, тврди дека нацрт-предлогот вчера бил испратен и до косо...

Германците во шок: Бебиситер сексуално злоставувал и снимал стотина деца, додека ги чувал
Германците во шок: Бебиситер сексуално злоставувал и снимал стотина деца, додека ги чувал
Канал 5

Обвинителите изјавија пред Регионалниот суд во Келн дека мажот снимал злоупотреба на бебиња, деца...

Секој што ќе купи Јагуар добива уште еден бесплатно, но под еден услов
Секој што ќе купи Јагуар добива уште еден бесплатно, но под еден услов
Канал 5

Имено, станува збор за Светското првенство во фудбал и евентуалниот премин на англиската репрезен...

Обвинителството бара од 2 до 15 години затвор за терористите кои во Ница во 2016. убија 86 луѓе
Обвинителството бара од 2 до 15 години затвор за терористите кои во Ница во 2016. убија 86 луѓе
Канал 5

Државното антитерористичко обвинителство (ПНАТ) побарало 15 години затвор за тројцата главни обви...

Зеленски посети град на истокот, што беше под руска окупација
Зеленски посети град на истокот, што беше под руска окупација
Канал 5

Посетата доаѓа во момент кога Русија го обвинува својот сосед за напади со беспилотни летала на а...