Фактор

Младо момче почина во тешка сообраќајна несреќа во Струмица
Младо момче почина во тешка сообраќајна несреќа во Струмица
Фактор

Добивај вести на Viber Младо момче на возраст од 22 години почина во тешка сообраќајна несреќа во Струмица. Во Полициската станица Струмица во 01.55 часот по полноќ е...

Уште 13 цивили настрадаа во руски напад во Украина
Уште 13 цивили настрадаа во руски напад во Украина
Фактор

Добивај вести на Viber Убиени се 13 цивили во руското гранатирање изминатата ноќ во Украина. Гувернерот на украинската област Дњепропетровск, Валентин Резниченко изјави дека во...

ДА СЕ ВЛОЖУВА ВО АКЦИИ, ПА НЕДВИЖНИНИ, ПОТОА ВО ОБВРЗНИЦИ И НА КРАЈ ВО ПАРИ ИЛИ ДЕПОЗИ: Совети од Генерали Инвестментс
ДА СЕ ВЛОЖУВА ВО АКЦИИ, ПА НЕДВИЖНИНИ, ПОТОА ВО ОБВРЗНИЦИ И НА КРАЈ ВО ПАРИ ИЛИ ДЕПОЗИ: Совети од Генерали Инвестментс
Фактор

Добивај вести на Viber Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. Б...

СЕ ОГЛАСИ АРСОВСКИ – во Скопје сум, работам, не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна, бев на гости кај роднини
СЕ ОГЛАСИ АРСОВСКИ – во Скопје сум, работам, не сум во Монте Карло, сликата е од поодамна, бев на гости кај род...
Фактор

Добивај вести на Viber Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски се огласи на фејсбук со долг демант, откако некои портали, а потоа и СДСМ објавија дека тој бил наводно на екслузивен...

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава
(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава
Фактор

Добивај вести на Viber Голем пожар се шири на грчкиот остров Закинтос, поради што е наредена  евакуација на едно село. Мештаните мораа да го напуштат селото Мегала Алонија...

„УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ИЗВРШИЈА НАПАДОТ НА КРИМ“: Потврди висок украински воен функционер за Newyork Times
„УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ИЗВРШИЈА НАПАДОТ НА КРИМ“: Потврди висок украински воен функционер за Newyork Times
Фактор

Добивај вести на Viber Јавно, украинските власти не ја потврдија вмешаноста на украинската војска, бидејќи руските и окупационите претставници се обидуваа да го утврдат изворот на е...

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен
Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е ...
Фактор

Добивај вести на Viber Полицијата во Херцег Нови го уапсила Л.Р.(19), поради сомнение дека подметнал десет пожари на територијата на оваа општина.Се сомнева дека Л.Р., од 24 јули до...

Во Драч пристигна украински брод со пченица за Албанија
Во Драч пристигна украински брод со пченица за Албанија
Фактор

Добивај вести на Viber Бродот „Јаохар Раним“ со 6 илјади тони пченица од Украина денеска пристигна на пристаништето во Драч. Бродот се закотви на стовариштето бр. 2 од пристани...

КАДЕ Е ПЛОЧАТА НА ПРОХОР ПЧИНСКИ – на неа се поклони шефот на државата, сега ја нема
КАДЕ Е ПЛОЧАТА НА ПРОХОР ПЧИНСКИ – на неа се поклони шефот на државата, сега ја нема
Фактор

Добивај вести на Viber Извадена е плочата поставена во чест на одржаното заседание на АСНОМ во манастирот Прохор Пчињски.Македонски државјани кои го посетиле манастирот за expr...

УАПСЕН 49-ГОДИШЕН МАЖ КОЈ ЈА НАТЕПАЛ СОПРУГАТА, претходно бил уапсен уште еден жител на Дебар кој ја нападнал ќерката
УАПСЕН 49-ГОДИШЕН МАЖ КОЈ ЈА НАТЕПАЛ СОПРУГАТА, претходно бил уапсен уште еден жител на Дебар кој ја нападнал ќерката
Фактор

Добивај вести на Viber Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга.- Во ОВР Дебар, п...