Фактор

ДО ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА ВОНБРАЧЕН СЕКС: Индонезија донесе ваков закон, важи и за странците
ДО ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА ВОНБРАЧЕН СЕКС: Индонезија донесе ваков закон, важи и за странците
Фактор

Добивај вести на Viber Индонезискиот парламент усвои кривичен законик кој забранува сексуални односи надвор од бракот и предвидува затворска казна до една година. Законот ...

Потпишана роаминг декларација на самитот во Тирана: Што значи тоа за граѓаните?
Потпишана роаминг декларација на самитот во Тирана: Што значи тоа за граѓаните?
Фактор

Добивај вести на Viber Премиерот Димитар Ковачевски присуствуваше на потпишувањето на Декларацијата за роаминг меѓу мобилните оператори на ЕУ и Западен Балкан, по што со о...

Пенов контра Ленин: Протестот е насочен против граѓаните, а не кон тие што треба
Пенов контра Ленин: Протестот е насочен против граѓаните, а не кон тие што треба
Фактор

Добивај вести на Viber Министерот за локална самоуправа Ристо Пенов денеска рече дека протестот на приватните превозници не треба да биде насочен кон граѓаните„Не можам да...

ОВАА НАВИКА Е ПРЕСУДНА: Како да напредувате во кариерата
ОВАА НАВИКА Е ПРЕСУДНА: Како да напредувате во кариерата
Фактор

Добивај вести на Viber Деловната комуникација е клучна за успех на работа, но важно е да знаете како да ја спроведете. Кога само што ќе влезете на пазарот на труд, а не ст...

Колкава е температурата во просторијата ако радијаторот е поставен на 4: Еве што значат бројките на него
Колкава е температурата во просторијата ако радијаторот е поставен на 4: Еве што значат бројките на него
Фактор

Добивај вести на Viber Eден домашен мајстор објасни што значат бројките на радијаторот и како да заштедите дополнително со правилно користење!Ниските температури, доаѓањет...

„БЕШЕ ПОСЕБНА, ТЕ САКАМ КИРСТИ“: Џон Траволта се прости од актерката која не се избори со ракот
„БЕШЕ ПОСЕБНА, ТЕ САКАМ КИРСТИ“: Џон Траволта се прости од актерката која не се избори со ракот
Фактор

Добивај вести на Viber Американската актерка Кирсти Али, двократна добитничка на Еми, почина на 71-годишна возраст по кратка битка со ракот, соопшти нејзиното семејство. ...

Швеѓанец отворил осум социјални маркети, може да купуваат само лица со ниски приходи
Швеѓанец отворил осум социјални маркети, може да купуваат само лица со ниски приходи
Фактор

Добивај вести на Viber Негативните последици од поскапувањата не изостанаа ниту во Шведска. Сиромаштијата во оваа земја, која е синоним за богатство и благосостојба, е се ...

Путин: Трансформацијата на светскиот поредок започна
Путин: Трансформацијата на светскиот поредок започна
Фактор

Добивај вести на Viber Рускиот претседател Владимир Путин оцени дека Евроазија е моторот на глобалниот економски развој, нагласувајќи дека таму треба да се формираат мулти...

ЗАЕДНО СЕ БОРЕВМЕ ПРОТИВ РЕЖИМОТ, БЕШЕ ЧЕСЕН И ПРАВИЧЕН ЧОВЕК – сопартијците се простуваат од починатиот поранешен пратеник Сашко Костов
ЗАЕДНО СЕ БОРЕВМЕ ПРОТИВ РЕЖИМОТ, БЕШЕ ЧЕСЕН И ПРАВИЧЕН ЧОВЕК – сопартијците се простуваат од починатиот поране...
Фактор

Добивај вести на Viber Сопартијците и високи фунционери од власта преку социјалните мрежи се простуваат од прерано починатиот поранешен пратеник, Сашко Костов од Кочани.&n...

Загубите ќе се мерат во милијарди: „Зима на незадоволство“ ќе ја тресе Британија
Загубите ќе се мерат во милијарди: „Зима на незадоволство“ ќе ја тресе Британија
Фактор

Добивај вести на Viber Декември во голема мера е „резервиран“ за штрајкови во Велика Британија. Речиси секој ден до Божиќ, кој се слави на 25 декември, има планирани штрај...

Нов земјотрес во Индонезија, удар со јачина од 6,2 степени ги погоди Бали и Јава
Нов земјотрес во Индонезија, удар со јачина од 6,2 степени ги погоди Бали и Јава
Фактор

Добивај вести на Viber Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ги погоди денеска островите Јава и Бали во Индонезија, соопшти индонезиската агенција за...

Доларот јакне, еврото се „лизга“, цените на нафтата ги надоместуваат загубите
Доларот јакне, еврото се „лизга“, цените на нафтата ги надоместуваат загубите
Фактор

Добивај вести на Viber На валутните пазари се зголеми вредноста на доларот во однос на кошничката валути.Индексот на доларот кој ја покажува вредноста на американскиот дол...