МКД

МВР: Постапуваме по пријава за напад, граѓаните да останат смирени (ФОТО)
МВР: Постапуваме по пријава за напад, граѓаните да останат смирени (ФОТО)
МКД 0 коментари

Вечерва полицијата ги блокира сите приоди кон зградите на неколку објекти во центарот на Скопје.Неколку објекти меѓу кои и зградата во која се сместени МИА, СЕП, ДКСК, Финансиската полиција, Инспектор...

Блокада во центарот на Скопје, по пријава за поставена бомба се евакуира зградата на Македонска филхармонија
Блокада во центарот на Скопје, по пријава за поставена бомба се евакуира зградата на Македонска филхармонија
МКД 0 коментари

Вчера три лица беа приведени поради објава на два видеоклипа на платформата „Тик ток" во кои има лажни закани за можен терористички напад на еден трговски центар во Скопје. Откако биле објавени в...

Партијата на Македонците во Србија го осудија говорот на омраза на режисерот Бокан на ТВ Пинк
Партијата на Македонците во Србија го осудија говорот на омраза на режисерот Бокан на ТВ Пинк
МКД 0 коментари

Maринка Тепиќ Македонската партија на Србија најостро ги осуди изјавите на Бокан кој на ТВ Пинк за опозициската политичарка Маринка Тепиќ рече дека е национален непријател кој ја мрази Србија поради ...

Диви свињи предизвикале три сообраќајки на автопатот Тетово-Скопје
Диви свињи предизвикале три сообраќајки на автопатот Тетово-Скопје
МКД 0 коментари

Во овие три невообичаени случаи, сите на автопатот околу Групчин, станува збор за диви прасиња во кои удриле возила, а кои поминале само со материјална штета и без повредени луѓе.„Во овој реон и покра...

Клоп се чуди: Ако сега не му ја дадете „Златната топка“ на Левандовски, кога?
Клоп се чуди: Ако сега не му ја дадете „Златната топка“ на Левандовски, кога?
МКД 0 коментари

Лео Меси синоќа по седми пат ја подигна „Златната топка“, награда за најдобриот фудбалер во сезоната. Изборот предизвика голема дебата, многумина сметаат дека Роберт Левандовски заслужил да стигне до ...

Европскиот суд одби да ѝ наложи на државава да го пушти Камчев во домашен притвор
Европскиот суд одби да ѝ наложи на државава да го пушти Камчев во домашен притвор
МКД 0 коментари

Ова всушност значи дека ЕСЧП одбил да и наложи на државата да го пушти Камчев во домашен притвор и да му бидат извршени прегледи од кардиолог.Владиниот агент на Бирото за застапување на државата пред ...

Бабунски постигна прекрасен гол со волеј за Ботев Враца (ВИДЕО)
Бабунски постигна прекрасен гол со волеј за Ботев Враца (ВИДЕО)
МКД 0 коментари

Бабунски не беше стартер на овој меч, влезе во игра во второто полувреме и успеа да го даде својот седми гол во првенството.Македонецот постигна убав гол со волеј, но неговиот тим беше поразен од Боте...

Група од 43 авганистански граѓани замина од државава со подготвена документација
Група од 43 авганистански граѓани замина од државава со подготвена документација
МКД 0 коментари

„Во текот на привремениот престој, нашите институции овде им ја овозможија целата потребна поддршка, а трошоците беа покриени од меѓународните организации. Овие цивили беа спасени во големата меѓунаро...

Барди ќе добие и трет тренер оваа сезона, Леванте му врачи отказ на Хави Переира
Барди ќе добие и трет тренер оваа сезона, Леванте му врачи отказ на Хави Переира
МКД 0 коментари

Сезоната ја почна Пако Лопез, но откако тргна лошо, Леванте го смени, на негово место го донесе Хави Переира кој не се покажа како подобро решение. Поминаа 15 кола а тимот се уште нема ниту една побед...

Од утре метан на бензинската станица ОКТА во Автокоманда
Од утре метан на бензинската станица ОКТА во Автокоманда
МКД 0 коментари

Бензинската станица на ОКТА во Автокоманда е првиот деловен објект во општина Гази Баба кој почнува да работи на гас. Се очекува и другите комерцијални субјекти да го следат овој успешен пример и да с...