Off.net

Манчестер се откажа од Арнаутовиќ, а Македонец му пиша на клубот алудирајќи на расистичкиот испад со Алиоски
Манчестер се откажа од Арнаутовиќ, а Македонец му пиша на клубот алудирајќи на расистичкиот испад со Алиоски
Off.net

На Твитер профилот „utdreport“ кој го следат скоро милион луѓе, се појави информација дека извезен Дамевски од Македонија, претпоставуваме навивач на Манчестер Јунајтед, му пишал на клубот во врска со...

Западна „листа за отстрел“ на украински предавници
Западна „листа за отстрел“ на украински предавници
Off.net

Компанијата Молфар работи во зграда во близина на Хајд Парк, вработува 35 „високо квалификувани аналитичари“ и до 200 волонтери. Се сметаат за опен-сорс разузнавачи а основани се од извршниот директор...

ФБИ упадна кај Трамп, овации меѓу хејтерите
ФБИ упадна кај Трамп, овации меѓу хејтерите
Off.net

„Ова се мрачни времиња за нашиот народ. Мојот прекрасен дом Мар-А-Лаго во Палм бич, Калифорнија, во моментов е под опсада и окупација на голема група ФБИ агенти. Нiшто слично му се нема случено на ние...

Карло Анчелоти ги нарече Крос-Каземиро-Модриќ Бермудски триаголник, што точно е тајната на тоа место?
Карло Анчелоти ги нарече Крос-Каземиро-Модриќ Бермудски триаголник, што точно е тајната на тоа место?
Off.net

Споредбата на Карло Анчелоти е интересна и нетипична. Обично фудбалерите се споредуваат со некои вистински ѕвезди (нов Пеле, новиот Марадона, индиски Меси, норвешки Роналдо итн.) или се прават паралел...

Најголемите трансфери во Серија А, лето 1998
Најголемите трансфери во Серија А, лето 1998
Off.net

И да си генерациски од 2000-та, не можеш да не слушнеш за овие имиња со кои италијанско имаше посебен шмек на времето. Не зборуваме за црно бели преноси, туку за пред 24 години, кои не ни изгледа дека...

Во одбрана на Лијам Нисон
Во одбрана на Лијам Нисон
Off.net

Дали сликата на татковството која ја гледаме во филмот “Taken” веќе е аут од модерниот концепт на машкост? се прашува Ендрју Аојама од Атлантик па ќе го понуди овој поглед на работите: „Ако денес е те...

Каде исчезна документарецот на Си-би-ес за Украина?
Каде исчезна документарецот на Си-би-ес за Украина?
Off.net

Изјавата за 30-те проценти е на литвански воен експерт кој во тоа време меѓу другото на терен работи на дистрибуција на воената помош за украинските сили.Без разлика на останатата содржина на 23-минут...

Бојан Миовски во тимот на колото во шкотска Премиерлига
Бојан Миовски во тимот на колото во шкотска Премиерлига
Off.net

Македонскиот репрезентативен центарфор Бојан Миовски одлично ја стартуваше авантурта во шкотската Премиерлига и со два гола беше главен играч во триумфот на неговиот нов клуб Абердин од 4-1 против Сен...

Сонот на ЕУ за азербејџански гас ќе се прекршува во Нагорно-Карабах
Сонот на ЕУ за азербејџански гас ќе се прекршува во Нагорно-Карабах
Off.net

На крајот од јули властите на отцепениот регион Нагорно-Карабах, чие население доминантното е со ерменско потекло, објавија дека азербејџански сили почнале напад на регионот. Подоцна Азербејџан објави...

Дремна песот, а вие играјте фудбал ако ви се игра
Дремна песот, а вие играјте фудбал ако ви се игра
Off.net

Во 5. коло од парагвајската прва лига Дивизион Професионал, Сол де Америка со 1-0 го победи големиот ривал Гуарани. Мечот беше во прекин во еден момент зошто едно локално куче реши да се испружи на зе...