ТВ21

Кацарска: Како најголем успех на Уставен ги сметам предметите за новинарите од 27 април со кои се утврди повреда на слободното изразување
Кацарска: Како најголем успех на Уставен ги сметам предметите за новинарите од 27 април со кои се утврди повреда на с...
ТВ21

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска вечерва во интервју на Топ тема на Телма говореше на повеќе теми поврзани со работата на Судот, предметите, заканите кои беа упатени до неа, правосудс...

Илон Маск ќе биде новиот соработник на Трамп доколку тој добие нов мандат во ноември
Илон Маск ќе биде новиот соработник на Трамп доколку тој добие нов мандат во ноември
ТВ21

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп размислува за соработка со бизнисменот Илон Маск како советник доколку се врати во Белата куќа по изборите во ноември, објави денес Вол Стрит Џурнал (W...

Заврши сезоната за искачување на Монт Еверест, осум починаа од почетокот на сезоната во април
Заврши сезоната за искачување на Монт Еверест, осум починаа од почетокот на сезоната во април
ТВ21

Сезоната на искачување на Монт Еверест заврши денеска, а од отворањето на сезоната на почетокот на април, осум лица загинаа при искачување. Бројот на загинати годинава е намален од 18 лани, а меѓу заг...

Лефков: Али Ахмети треба да ја прифати реалноста и пораката од народот дека конечно ДУИ треба да се испрати во опозиција заедно со социјалдемократите
Лефков: Али Ахмети треба да ја прифати реалноста и пораката од народот дека конечно ДУИ треба да се испрати во опозиц...
ТВ21

„Еве и по 20 дена од изборите кога на непосредни фер и деморатски избори народот си го кажа своето, а тоа е дека време е Али Ахмети и ДУИ да ја прифатат реалноста дека се во опозиција. Видовме на конс...

„Нема да предложам ниту еден кандидат за претседател на Уставниот суд“, вели Кацарска
„Нема да предложам ниту еден кандидат за претседател на Уставниот суд“, вели Кацарска
ТВ21

Вечерва во Топ Тема на Телма претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска вели дека нема да предложи ниту еден кандидат за претседател на Уставниот суд, за тоа да не биде сфатено дека пренесува н...

Многу охрабрувачка вест: Фицо се подобрува
Многу охрабрувачка вест: Фицо се подобрува
ТВ21

Закрепнувањето на словачкиот премиер Роберт Фицо по неговиот атентат напредува во согласност со очекувањата, а состојбата на пациентите е задоволителна, соопшти денеска словачката влада. Вицепремиерот...

Матурантите го блокираа сообраќајот во Центар (ВИДЕО)
Матурантите го блокираа сообраќајот во Центар (ВИДЕО)
ТВ21

Блокиран сообраќајот во центарот на Скопје вечерва поради матурски прослави на повеќе училишта. На видеото во продолжение кое го објави ТВ21 може да се види дел од сообраќајниот метеж вечерва поради с...

Лога: Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која претендира да управува со оваа држава
Лога: Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која претендира да управува со оваа држава
ТВ21

„Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која претендира да управува со оваа држава. Нападот врз независните институции е неприфатлив јазик за една земја членка на НАТО и зем...

Борел: Европа се соочува со две војни и многу тензии кои можат да излезат од контрола
Борел: Европа се соочува со две војни и многу тензии кои можат да излезат од контрола
ТВ21

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Јозеп Борел денеска изјави дека Европа се соочува со две „брутални војни“ во близина на нејзините граници и многу тензии кои лесно можат ...

ВЛЕН и ВМРО-ДПМНЕ реагираат на Ахмети повикувајќи ги да се реформираат и да не плачат како дете на играчка
ВЛЕН и ВМРО-ДПМНЕ реагираат на Ахмети повикувајќи ги да се реформираат и да не плачат како дете на играчка
ТВ21

Двата потенцијални партнери за Влада, ВЛЕН и ВМРО-ДПМНЕ, реагираа по прес-конференцијата на Али Ахмет, во име на Европскиот фронт. Од ВЛЕН велат дека се преговара за новата Влада и дека таа ќе ја сочи...

„Око не ни трепнува“: Европски фронт во обид да ја заштити легитимноста
„Око не ни трепнува“: Европски фронт во обид да ја заштити легитимноста
ТВ21

-Бидејќи вака било, ќе видиме како ќе се одвиваат работите понатаму. Ние сме за заштита на легитимноста и око не ни трепнува бидејќи имаме право, за нашиот труд, вели Али Ахмети, Европски фронт. Ова б...

Како ќе се реформираат министерствата? Нови министерства, но и спојување на две во едно!
Како ќе се реформираат министерствата? Нови министерства, но и спојување на две во едно!
ТВ21

Ќе има реформирање на министерствата. Ова го најави првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а денеска во DailyClick го потврди и Бесар Дуримши од ВРЕДИ, коалицијата која веќе е во преговори за...