ТВ21

Овие знаци се сакаат себеси и немаат проблеми со самодовербата, на која многумина и завидуваат
Овие знаци се сакаат себеси и немаат проблеми со самодовербата, на која многумина и завидуваат
ТВ21

ДАЛИ некогаш сте сретнале некој кој е исклучително задоволен од себе? Иако ниту овие луѓе не се совршени, сепак се среќни и полни со самољубие. Тие никогаш не се сомневаат во своите способности и се с...

ОВА Е НАЈОПАСНИОТ ЧОВЕК ВО АМЕРИКА: Додека обвинителите ги раскажуваа деталите за смртта на неговите жртви – тој се смееше
ОВА Е НАЈОПАСНИОТ ЧОВЕК ВО АМЕРИКА: Додека обвинителите ги раскажуваа деталите за смртта на неговите жртви – тој се с...
ТВ21

Нико Џенкис има само 36 години, но веќе ја носи не толку ласкавата титула „најопасниот човек во Америка“. Нико Џенскис (36) беше осуден на смрт во 2013 година за четири убиства во Небраска во август 2...

Кога ќе ја слушнете оригиналната приказна за Пинокио веќе нема да им ја раскажувате на децата
Кога ќе ја слушнете оригиналната приказна за Пинокио веќе нема да им ја раскажувате на децата
ТВ21

Сите знаете за познатиот анимиран филм на Дизни, а ова е приказна за оригинална бајка која на многумина нема да им се допадне. Сигурно сите веќе го знаете добро познатиот цртан филм на Дизни „Пинокио“...

Променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец
Променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец
ТВ21

Наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималнат...

Силјаноска: Пред осум години имавме медиумски мрак, сега државата работи за професионален раст на медиумите
Силјаноска: Пред осум години имавме медиумски мрак, сега државата работи за професионален раст на медиумите
ТВ21

Светлана Силјановска од Владата на РСМ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека пред осум години во Македонија имало медиумски мрак, додека пак сега државата работела за професион...

Ризаов: Во битката против дезинформации клучно е зголемувањето на нивото на професионалност на медиумите
Ризаов: Во битката против дезинформации клучно е зголемувањето на нивото на професионалност на медиумите
ТВ21

Горан Ризаов од „Метаморфозис“ и „Мета“ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека во битката против дезинформациите клучно е зголемувањето на нивото на професионалност на медиумите...

Ризаов: Дезинформациите се закана за безбедноста, и треба заедно да се бориме против нив
Ризаов: Дезинформациите се закана за безбедноста, и треба заедно да се бориме против нив
ТВ21

Горан Ризаов од „Метаморфозис“ и „Мета“ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека дезинформациите се закана за безбедноста. Според него ние треба заедно да се бориме против нив. Во...

Синадиновска: Руската пропаганда во северниот дел на Косово е застрашувачка
Синадиновска: Руската пропаганда во северниот дел на Косово е застрашувачка
ТВ21

Катерина Синадиновска од СЕММ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека руската пропаганда во северниот дел на Косово била застрашувачка. „Минатата недела бев на северот на Косово...

Ризаов: Масакрот во Буча кај нас и во регионот беше прикажан како исцениран случај
Ризаов: Масакрот во Буча кај нас и во регионот беше прикажан како исцениран случај
ТВ21

Горан Ризаов од „Метаморфозис“ и „Мета“ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека масакрот во Буча, Украина каде беше откриена масовна гробница, кај нас но и во регионот бил прикаж...

Силјаноска: Паралелно со војната која се води со оружје, се води и информациска војна
Силјаноска: Паралелно со војната која се води со оружје, се води и информациска војна
ТВ21

Светлана Силјановска од Владата на РСМ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека паралелно со војната во Украина која се води со оружје, се води и информациска војна. „Пред се, не ...

Синадиновска: Главните дезинформации за војната во Украина ги добиваме од Србија
Синадиновска: Главните дезинформации за војната во Украина ги добиваме од Србија
ТВ21

Катерина Синадиновска од СЕММ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека главните дезинформации за руската агресија врз Украина ги добиваме од соседна Србија. „Не би рекла дека во ...

Ризаов: И после 10 месеци од војната во Украина, ние не можеме да пренесеме точни информации, немаме дописник
Ризаов: И после 10 месеци од војната во Украина, ние не можеме да пренесеме точни информации, немаме дописник
ТВ21

Горан Ризаов од „Метаморфозис“ и „Мета“ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека и после десет месеци од руската агресија во Украина, ние не можеме да пренесеме точни информации з...