Публикум

(Видео) Ковачевски во Тирана: ЕУ покажа дека е посветена на проширувањето
(Видео) Ковачевски во Тирана: ЕУ покажа дека е посветена на проширувањето
Публикум

Споделете Премиерот Димитар Ковачевски денеска на Самитот Западен Балкан – ЕУ во Тирана изрази задоволство, што прв пат ваков Самит на сите земји членки на ЕУ се одржува во Зап...

Студентите на УКИМ организираат журка за реновирање на студентските домови
Студентите на УКИМ организираат журка за реновирање на студентските домови
Публикум

Споделете Универзитетското студентско собрание на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (УСС УКИМ) утре организира хуманитарна забава на која собраните средства ќе бидат наменети...

Ковачевски: ЕУ е нашата единствена алтернатива, заедно со ЕУ ќе ја пребродиме економско-енергетската криза
Ковачевски: ЕУ е нашата единствена алтернатива, заедно со ЕУ ќе ја пребродиме економско-енергетската криза
Публикум

Споделете Премиерот Димитар Ковачевски заедно со лидерите од Западен Балкан денеска учествуваше и дискутираше на втората панел дискусија во рамките на Самитот за Западен Балкан...

Владата му го одзеде државјанството на украинецот Онишченко
Владата му го одзеде државјанството на украинецот Онишченко
Публикум

Споделете Владата на денешната седница одлучи да се поништи одлуката за прием на Олександр Онишченко во државјанство на Република Северна Македонија. Владата ја донесе одлуката...

Американски тим во Македонија за поагресивно истражување на корупција на функционери
Американски тим во Македонија за поагресивно истражување на корупција на функционери
Публикум

Споделете Вашингтон испраќа тим во Македонија за поагресивен поглед на корумпирани актери и кај сегашните функционери и кај минатите, напиша американската амбасадорка во земјав...

Порталб анализа: Kолкави плати ќе има во министерствата и во судството во 2023 година?
Порталб анализа: Kолкави плати ќе има во министерствата и во судството во 2023 година?
Публикум

Споделете Просечната бруто плата во Владата ќе се зголеми за 5.350 денари и в година ќе изнесува 64.200 денари, а за 6.600 денари, пак, се намалува просекот во Собранието и во ...

Потпишан договор за поевтини роаминг услуги за земјите од Западен Балкан со земјите од ЕУ
Потпишан договор за поевтини роаминг услуги за земјите од Западен Балкан со земјите од ЕУ
Публикум

Споделете Премиерот Димитар Ковачевски денеска во рамките на Самитот Западен Балкан – Европска Унија во Тирана заедно со лидерите од Западен Балкан присуствуваше на потпишување...

ЕУ и Западен Балкан: Приближување во Тирана
ЕУ и Западен Балкан: Приближување во Тирана
Публикум

Некогаш зад илјада бункери, сега на пат кон ЕУ: во Албанија се одржува самит на ЕУ и земјите од Западен Балкан кои имаат аспирации да се приклучат на ЕУ. Но, патот е напорен, а за некои сето тоа трае ...

Во изминатото деноноќие произведени 12.379 MWh со што се целосно задоволени потребите на домаќинствата и малите потрошувачи
Во изминатото деноноќие произведени 12.379 MWh со што се целосно задоволени потребите на домаќинствата и малите потро...
Публикум

06.12.2022 Македонија Споделете Податоци од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 05.12.2022 година: АД ЕСМ н...

Во Скопје продолжуваат блокадите на приватните превозници
Во Скопје продолжуваат блокадите на приватните превозници
Публикум

06.12.2022 Македонија Споделете Приватните автобуски превозници денеска ги продолжија блокадите на неколку...

Премиерот Ковачевски во Тирана на Самитот Западен Балкан – Европска Унија
Премиерот Ковачевски во Тирана на Самитот Западен Балкан – Европска Унија
Публикум

Споделете Премиерот Димитар Ковачевски заедно со лидерите од Западен Балкан денеска ќе учествува и ќе говори на Самитот за Западен Балкан – Европска Унија во Тирана, Република ...

Од полноќ поевтинуваат бензините, цената на дизелот не се менува
Од полноќ поевтинуваат бензините, цената на дизелот не се менува
Публикум

Споделете Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0...