Lady

Што „му рекол“ Господ на секој хороскопски знак кога го создавал
Што „му рекол“ Господ на секој хороскопски знак кога го создавал
Lady

Објавено на 08/04/2022 Секој знак носи одредени квалитети кои може да ги искористи за да си ...

Какви луѓе се Стрелците и како се разликуваат од другите хороскопски знаци?!
Какви луѓе се Стрелците и како се разликуваат од другите хороскопски знаци?!
Lady

Стрелците се борци за морал и правда, нивните души се исполнети со харизма што може да ги движи планините. Сите луѓе родени во овој знак во својата суштина се многу морални и искрени, тешко дека ќе из...

Со оваа диета за еден ден можеш да намалиш меѓу 0,5 до 2 килограми
Со оваа диета за еден ден можеш да намалиш меѓу 0,5 до 2 килограми
Lady

Милиони луѓе ширум светот го започнуваат денот со чаша топол чај. Некои го пијат со шеќер, некои без, некои пијат само зелен чај, а некои црн и др.Дали сте слушнале за диета со чај? Исхрана со зеле...

ПОБРЗАЈТЕ ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ – ФИНАЛНИTE ПОПУСТИ ДО 70%
ПОБРЗАЈТЕ ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ – ФИНАЛНИTE ПОПУСТИ ДО 70%
Lady

СКОПСКО ЛЕТО СЕ ЗАТВОРА СО КОНЦЕРТ НА ПЛАТОТО НА ИСТ ГЕЈТ МОЛВо најновиот и најголемиот трговски центар во земјава Ист Гејт Мол, финалните попусти до 70% одбројуваат уште неколку недели, а потоа прист...

Кои се скриените фантазии и желби на хороскопските знаци
Кои се скриените фантазии и желби на хороскопските знаци
Lady

Објавено на 07/29/2022 Најчесто читаме за тоа како се снаоѓаат хороскопските знаци во релани...

Магијата на трансформацијата: стилист докажа дека сите жени се кралици
Магијата на трансформацијата: стилист докажа дека сите жени се кралици
Lady

Талентираниот руски стилист, Константин Богомолов на интересен начин покажа како секоја жена може да биде кралица, со вистински стил.Константин поседува и училиште за грижа и убавина, каде што често г...

Погледнете како треба да изгледа идеална женска фигура
Погледнете како треба да изгледа идеална женска фигура
Lady

Името на оваа прекрасна девојка е Кели Брук – таа е модел, актерка и сопственик на идеална фигура! Да, точно, според истражувањето на Универзитетот во Тексас, оваа девојка има совршено тело. За време ...

Ако постои совршена жена, тогаш таа е родена со знакот Девица!
Ако постои совршена жена, тогаш таа е родена со знакот Девица!
Lady

Тие прават сè полека и не толерираат површен пристап до ништоАстролозите се согласни – ако има совршени луѓе, тие се луѓето родени во знакот на Девица!Членовите на овој знак, особено жените, дури не м...

Зошто седата коса е знакот на долговечност, здравје и мудрост
Зошто седата коса е знакот на долговечност, здравје и мудрост
Lady

Се верува дека седата коса прави лицето да изгледа постаро. Многумина се грижат за појавата на сива коса, особено ако се појави рано. Мислат дека порано остареле. Всушност, раното појавување на седа к...

Најинтелигентните луѓе се родени со овој хороскопски знак
Најинтелигентните луѓе се родени со овој хороскопски знак
Lady

Постојат неколку типови на интелигенција – интраперсонална, емоционална, интуитивна, практична, перцептивна, аналитичка … Кој тип на интелигенција е поизразен зависи од тоа во кои области од животот ќ...