IPON.mk

Навивач се извини што го провоцирал Арман Царукјан на УФЦ 300
Навивач се извини што го провоцирал Арман Царукјан на УФЦ 300
IPON.mk

Дана Вајт по УФЦ 300 изјави дека е загрижен поради тоа што компанијата ќе биде тужена од навивач вмешан во расправија со Арман Царукјан, но шефот на УФЦ очигледно може да биде мирен. Тоа е затоа што н...

Дионтеј Вајлдер и Жан Жилеј лице в лице пред борбата
Дионтеј Вајлдер и Жан Жилеј лице в лице пред борбата
IPON.mk

Официјално е објавена борбата во тешка категорија меѓу Дионтеј Вајлдер и Жан Жилеј. Ова се случи за време на прес-конференција во Лондон. Двајцата ќе се борат на боксерската гала вечер, чиј предводник...

Македонија со 13 боксери во 7.коло на Опен Балкан во Лозница
Македонија со 13 боксери во 7.коло на Опен Балкан во Лозница
IPON.mk

Македонија ќе насатпи со 13 боксери во 7.коло на Опен Балкан во Лозница, Србија, на 21 април (недела). На турниурот ќе настапат следните боксери: 67 кг Лука Трифуновиќ (2006) – Илинден 42 кг Арабел Ру...

Седум медали за џудистите на Дрим во Едрене-Турција
Седум медали за џудистите на Дрим во Едрене-Турција
IPON.mk

Џудистите на Дрим од имаа 100-отстоен учинок на Меѓународниот турнир „1 Април“  во Едерне, Турција, седум од седум, односно во голема конкуренција освоија 7 медали со 7 натпреварувачи. Медалите ги осв...

Дана Вајт сака Алекс Переира да остане во полутешка категорија
Дана Вајт сака Алекс Переира да остане во полутешка категорија
IPON.mk

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија Алекс Переира размислува да си ја проба среќата во тешка категорија. Дaна Вајт, шефот на УФЦ, не е убеден дека тоа е добра идеја. За време на УФЦ 300, кој се о...

Бетербиев против Бивол на 1 јуни во Саудиска Арабија
Бетербиев против Бивол на 1 јуни во Саудиска Арабија
IPON.mk

Една од најочекуваните борби во боксот има датум и место на одржување. 👀 FACE OFF 🔥@ABeterbiev vs @bivol_d 👑 The Undisputed Light Heavyweight Championship#BeterbievBivol | #RiyadhSeason | #4...

Почина поранешен европски шампион
Почина поранешен европски шампион
IPON.mk

Поранешниот боксерски европски шампион, Вили Лимонд, почина денеска на 45-годишна возраст, откако бил пронајден без свест зад воланот на својот автомобил, пишува англиски „Дејли мејл“. Тој наводно дож...

Потврдена најголемата борба Хрговиќ во кариерата, на 1 јуни боксира против Дубоа!
Потврдена најголемата борба Хрговиќ во кариерата, на 1 јуни боксира против Дубоа!
IPON.mk

Сега и официјално е потврдено дека Филип Хрговиќ ќе боксира на 1 јуни во Саудиска Арабија на настанот „Мечрум“ против Квинсбери „5 на 5“, а противник му е Британецот Даниел Дубоа. Непоразениот Хрговиќ...

Канело ја прекина соработката со Де ла Хоја: Не го сакам во моја близина
Канело ја прекина соработката со Де ла Хоја: Не го сакам во моја близина
IPON.mk

Апсолутниот шампион во суперсредна категорија Канело Алварез засекогаш ја прекина врската со боксерскиот промотoр Оскар де ла Хоја. Мексиканската боксерска суперѕвезда ја напушти промоцијата на Голден...

Илија Топурија му порача на Макс Холовеј дека ќе го испрати на крајот од редот
Илија Топурија му порача на Макс Холовеј дека ќе го испрати на крајот од редот
IPON.mk

Макс Холовеј (26-7) ја постигна третата победа во низа во фантастичен настап на настанот УФЦ 300 во Лас Вегас. Откако во август минатата година го испрати во пензија со нокаут Јунг Чан Сунг, попознат ...

Канело откри дали ќе се занимава со голф
Канело откри дали ќе се занимава со голф
IPON.mk

Сол Алварез се стреми да стане најголемиот боксер на својата генерација, но неговата љубов кон голфот е загадочна. Тоа го покренува прашањето дали, кога ќе се соблече ракавиците, тој ќе го земе стапот...

Алекс Переира: Мојата прослава беше најмала казна за Хил
Алекс Переира: Мојата прослава беше најмала казна за Хил
IPON.mk

Алекс Переира го објасни славењето на победата против Џамхал ​​Хил на УФЦ 300. Бразилецот не заборави како се однесуваше неговиот противник на прес-конференцијата пред гала вечерта во Лас Вегас. „П Ат...