Фактор

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kaстриот верува дека уставите измени ќе поминат, вели пратеници ќе гласаат по сопствено убедување
ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kaстриот верува дека уставите измени ќе поминат, вели пратеници ќе гласаат по сопствено убедување
Фактор

Добивај вести на Viber КАСТРИОТ РЕЏЕПИ СМЕТА ДЕКА ЌЕ ИМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИМислам дека секогаш ќе има совесни пратеници да го искористат уставно загарантирано...

Прво се скарал, а потоа и пукал со пиштол во својот брат
Прво се скарал, а потоа и пукал со пиштол во својот брат
Фактор

Добивај вести на Viber Маж прво се скарал, а потоа и пукал во сопствениот брат во Скопје. Вчера околу 14.40 часот во селото Студеничани, скопско, полициски службеници од Полици...

Кој е човекот кој личи на Шербеџија и се сликаше во штабот на Левица?
Кој е човекот кој личи на Шербеџија и се сликаше во штабот на Левица?
Фактор

Добивај вести на Viber Човекот за кого може на прв поглед да се каже дека е двојник на легендарниот актер Раде Шербеџија, всушност е Славко Митевски (56) од Скопје. Тој е советник н...

ВУЧИЌ СЕ ПОФАЛИ: Oбезбедивме струја и гас, луѓето да се шетаат по дома по гаќи и маици
ВУЧИЌ СЕ ПОФАЛИ: Oбезбедивме струја и гас, луѓето да се шетаат по дома по гаќи и маици
Фактор

Добивај вести на Viber Обезбедивме струја и гас граѓаните по гаќи и маици да се шетаат дома, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Вучиќ изјави дека во средата се потро...

Во моментов не можам да одам на училиште, вели наставничката со која учениците се исмеваа и ја снимаа
Во моментов не можам да одам на училиште, вели наставничката со која учениците се исмеваа и ја снимаа
Фактор

Добивај вести на Viber Српската наставничка која се соочи со исмевање од своите ученици, кои ја снимаа со мобилен телефон и го тргнаа столчето на кое таа седеше, вели дека...

(ВИДЕО) Србин изел 300 јајца за 10 дена и раскажа што му се случило
(ВИДЕО) Србин изел 300 јајца за 10 дена и раскажа што му се случило
Фактор

Добивај вести на Viber Фитнес експертот Никола Вејновиќ изел 300 јајца за 10 дена и објасни каква е неговата крвна слика.„Она што е важно да знаете е дека јас вообичаено ј...

Колку бродови има Путин во Црното Море?
Колку бродови има Путин во Црното Море?
Фактор

Добивај вести на Viber Украинците велат дека на рускиот претседател Владимир Путин му останаа само седум бродови во Црното Море. Информацијата ја соопшти Украинската оперативна...

Кастриот Реџепи верува дека ќе има двотретинско мнозинство за уставни измени
Кастриот Реџепи верува дека ќе има двотретинско мнозинство за уставни измени
Фактор

Добивај вести на Viber Мислам дека секогаш ќе има совесни пратеници да го искористат уставно загарантираното право да гласаат по сопствено убедување, иако не би било во линија со па...

(ВИДЕО) Еве како противвоздушната одбрана кај Киев уништи руска ракета
(ВИДЕО) Еве како противвоздушната одбрана кај Киев уништи руска ракета
Фактор

Добивај вести на Viber Снимен e моментот кога противвоздушната одбрана кај Киев ја уништи руската ракета. Новинарот Еуа Мекдоналд, повремен соработник на новинарот на Би-Би-Си ...

Дали Курти има план за да им се одмазди на косовските Срби?
Дали Курти има план за да им се одмазди на косовските Срби?
Фактор

Добивај вести на Viber Курти подготвува пеколен план да му се одмазди на српскиот народ во Косово, вели директорот на српската владина Канцеларија за Косово, Пет...

(ВИДЕО)  Ова е елка стара девет децении, наскоро ќе светне…
(ВИДЕО) Ова е елка стара девет децении, наскоро ќе светне…
Фактор

Добивај вести на Viber Почнува украсувањето на најпознатата елка во светот, која има 90 години и е тешка 14 тони. Таа е поставена во Центарот Рокфелер откако помина 300 километ...

Kaко ЕК го „скрши“ Орбан?
Kaко ЕК го „скрши“ Орбан?
Фактор

Добивај вести на Viber Унгарскиот премиер Виктор Орбан попушти под притисокот, а Европската Комисија(ЕК) деблокира средства за Унгарија. До 14,7 милијарди евра (15,3 милијарди ...