А1он

Надворешниот долг е зголемен за 305 милиони евра во последните три месеци од 2023 година
Надворешниот долг е зголемен за 305 милиони евра во последните три месеци од 2023 година
А1он

Надворешен долг, побарувања и меѓународна инвестициска позиција во четвртото тримесечје од 2023 година Народната банка ги објави новите податоци на надворешниот долг, побарувања и меѓународна инвестис...

(ВИДЕО) Лазаревска: СДСМ основа Медицински факултет во Битола, усвоени се законските измени
(ВИДЕО) Лазаревска: СДСМ основа Медицински факултет во Битола, усвоени се законските измени
А1он

Со усвоениот Закон предложен од пратениците на СДСМ основаме Медицински факултет во Битола. Медицинскиот факултет ќе биде во состав на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола а ќе ги има отсеците...

До вторник сончево и топло до 29 степени
До вторник сончево и топло до 29 степени
А1он

Следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во деновите од викендот и во понеделник максималната температура ќе достигне 29 степени, соопшти УХМР. Од вторник ќе има извесно ...

Девојче го нашле мртво во голема цевка, мајката очајна го тужи хотелот
Девојче го нашле мртво во голема цевка, мајката очајна го тужи хотелот
А1он

Полицијата во Хјустон ја истражува смртта на осумгодишното девојче чие тело е пронајдено во голема цевка во хотелскиoт базен каде што таа пливала со семејството. Институтот за форензички науки на окру...

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кичево
Три лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кичево
А1он

На улицата „Магистрален пат“ во Кичево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ управувано од С.И.(19) од Кичево и возило „фолксваген голф“ управувано од К.Е.(32) од кичевското сел...

(ВИДЕО) Левица: Рудник на смртта над Иловица и Штука нема да има ️
(ВИДЕО) Левица: Рудник на смртта над Иловица и Штука нема да има ️
А1он

Ви се обраќам од атарот на село Иловица, од Иловичката брана, над кои демне опасност од отворање на рудникот на смртта. Левица останува на досегашните позиции за овој рудник и дека нашата цел е најитн...

Багери го чистат просторот кај напуштената барака, родителите на Данка сè уште се во полиција
Багери го чистат просторот кај напуштената барака, родителите на Данка сè уште се во полиција
А1он

Министерката за внатрешни работи на Србија, Братислав Гашиќ повторно итно дојде во Бањско Поле, каде исчезнала двегодишната Данка Илиќ, а по неа се трага од 26 март. Како што дознаваме, Гашиќ дошол да...

Притвор за двајцата приведени за убиството на лекарот во Железара
Притвор за двајцата приведени за убиството на лекарот во Железара
А1он

Определен 48 часовен притвор за двајцата приведени во врска со убиството на лекарот во скопска Железара. „ Со оглед на тоа што сè уште се преземаат дејствија за обезбедување докази, јавен обвинител од...

Јуриќ: Сомнителни се сите околности за исчезнувањето на двегодишната Данка
Јуриќ: Сомнителни се сите околности за исчезнувањето на двегодишната Данка
А1он

Директорот на Центарот за исчезнати и малтретирани деца Игор Јуриќ денеска изјави дека во случајот со исчезнувањето на двегодишното девојче Данка Илиќ во Бањско Поле кај Бор, сомнителни се сите околно...

Башар Туфанкији: Објавив информација за исчезнување на девојчето од Србија и побарав 25.000 евра
Башар Туфанкији: Објавив информација за исчезнување на девојчето од Србија и побарав 25.000 евра
А1он

Припадниците на полицијата на БиХ вчера уапсија три лица кои се осомничени дека преку ТикТок објавиле дека се поврзани со исчезнувањето на девојчето Данка Илиќ (2) во Србија, а тоа се Башар Туфанкији,...

Петровска: Судот пресуди, Ковачки неправедно ме клеветел, пари од нечесник не сакам
Петровска: Судот пресуди, Ковачки неправедно ме клеветел, пари од нечесник не сакам
А1он

Како што ветив транспарентност од почеток до крај на процесот против изнесените лаги, клевети и навреди од страна на Драган Ковачки врз мене сакам да Ве известам дека Основниот граѓански суд во Скопје...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата влада ќе спроведе ограничување на маржите на лековите
ВМРО-ДПМНЕ: Нашата влада ќе спроведе ограничување на маржите на лековите
А1он

Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе спроведе ограничување на маржите на лековите и проширување на позитивната листа за бесплатни лекови. Идната влада ќе имплементира модел за намалување на цените и ограничување ...