А1он

Пресудата за „Беса Транс“ ќе биде објавена на 7 март
Пресудата за „Беса Транс“ ќе биде објавена на 7 март
А1он

Пресудата за случајот „Беса Транс“ ќе биде објавена на 7 март откако денеска во Основен кривичен суд Скопје се одржаа завршните зборови од процесот. Во случајот се обвинети едно физичко и едно правно ...

Умре американскиот војник која се самозапали пред израелската амбасада во Вашингтон
Умре американскиот војник која се самозапали пред израелската амбасада во Вашингтон
А1он

Почина рипадникот на американските воздухопловни сили кој се самозапали пред израелската амбасада во Вашингтон. Полицијата го идентификуваше мажот како Арон Бушнел (25) од Сан Антонио, Тексас. Службен...

Одбележување на 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членови на делегацијата
Одбележување на 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членови на делегацијата
А1он

Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата во авионската несреќа во Босна и Херцеговина, д...

Веапоска: Ми ги извадија пола органи, бев во кома 14 дена, а вештакот тврди дека ми го спасиле животот
Веапоска: Ми ги извадија пола органи, бев во кома 14 дена, а вештакот тврди дека ми го спасиле животот
А1он

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и бубрег по породувањето со царски рез на Ји...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот на едно партиско самоволие
„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот...
А1он

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот з...

Касами се потпиша за Таравари: Има интерес, капацитетите на ДИК се ограничени
Касами се потпиша за Таравари: Има интерес, капацитетите на ДИК се ограничени
А1он

Претседателот на Движење Беса и градоначалник на Тетово Биљал Касами заедно со членови и симпатизери на неговата партија и коалицијата „Вреди“ за дадоа потписи за кандидатурата на Арбен Таравари за пр...

Мицкоски: Згрозен сум од информациите од терен, дека се даваат пари, се плаќа за потписи, некои се документирани и предадени до МВР
Мицкоски: Згрозен сум од информациите од терен, дека се даваат пари, се плаќа за потписи, некои се документирани и пр...
А1он

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека на 3 март, за неколку часа, ќе бидат собрани сите потписи за поддршка на нивниот претседателски кандидат, професорката Гордана Силјановска Дав...

Пред неколку години четвртина бурек со јогурт беше 50, сега е 120 денари, Мицковски до СДСМ за просечната плата
Пред неколку години четвртина бурек со јогурт беше 50, сега е 120 денари, Мицковски до СДСМ за просечната плата
А1он

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на теренска посета на увид на градежни активности во општина Гази Баба, каде што беше прашан за коментар за тврдењата на Социјалдемократски...

Во Ротимље одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата
Во Ротимље одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата
А1он

Со положување свежо цвеќе на спомен-обележјето во Ротимље, близу Мостар, Босна и Херцеговина, денеска беше одбележана 20-годишнината од трагичната смрт на поранешниот претседател Борис Трајковски, чле...

(ВИДЕО) Интервју со Ванковска: Да излеземе од НАТО, а договорите со Грција и Бугарија да се поништат, ако мислиме дека не може, тогаш сите во Вардар
(ВИДЕО) Интервју со Ванковска: Да излеземе од НАТО, а договорите со Грција и Бугарија да се поништат, ако мислиме дек...
А1он

Имаме собрано речиси 5.000 потписи, веќе сме на половината. Правиме напори да ги собереме пред да почне гужвата на големите, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ беспотребно ќе прават гужва, вели во интервју на ...

Тасевска: ДПМНЕ блокира грант од 14 милиони евра, ја кочи реализацијата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка
Тасевска: ДПМНЕ блокира грант од 14 милиони евра, ја кочи реализацијата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка
А1он

Пратениците од опозициската ДПМНЕ блокираат закони кои се од интерес на граѓаните и го кочат развојот на земјата. Претседателот на Комисијата за финансирање и буџет Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ не г...

ВИДЕО: Навални требаше да биде разменет за атентатор, а потоа беше убиен, тврди неговиот тим
ВИДЕО: Навални требаше да биде разменет за атентатор, а потоа беше убиен, тврди неговиот тим
А1он

Во видео направено од тимот на Алексеј Навални, се тврди дека рускиот опозициски политичар намерно бил убиен по наредба на претседателот Владимир Путин пред размената на затвореници во која би бил осл...