24auto

Пристигна освежената BMW 3 (Фото)
Пристигна освежената BMW 3 (Фото)
24auto

Откако пред неколку дена se pojavija фотографии од новата серија 3 на BMW од кинеското Министерство за индустрија и технологија, а сега „баварците“ и официјално го претставија фејслифтот на еден од ни...

Електричниот Bentley ќе има 1400 КС и ќе забрзува до 100 км/ч. за 1,5 секунди
Електричниот Bentley ќе има 1400 КС и ќе забрзува до 100 км/ч. за 1,5 секунди
24auto

Извршниот директор на Bentley, Адријан Холмарк, изјави дека првиот електричен модел на брендот би можел да има 1.400 коњски сили кога ќе биде претставен во 2025 година. Оваа моќност ќе овозможи исклуч...

Новиот Lexus RX доаѓа на 1 јуни
Новиот Lexus RX доаѓа на 1 јуни
24auto

Lexus ја потврди светската премиера на новата генерација RX за 1 јуни, притоа објавувајќи ја првата тизер фотографија од луксузниот теренец за кој вели дека е „целосно обновен“. ...

ЕУ ќе забрани и користење на синтетички е-горива од 2035 година
ЕУ ќе забрани и користење на синтетички е-горива од 2035 година
24auto

Канада и голем број држави во САД, како што се Калифорнија и Масачусетс, веќе се обврзаа на постепено укинување на продажбата на нови возила на фосилни горива до 2035 година (со тоа што американската ...

Tesla бара депозит од 20.000 долари за Semi камионот –  нема гаранција кога ќе го испорачаат
Tesla бара депозит од 20.000 долари за Semi камионот – нема гаранција кога ќе го испорачаат
24auto

Tesla неодамна ја ажурираше својата страница за резервации за целосно електричниот камион влекач што за прв пат го најави во 2017 година. Потенцијалните клиенти сега се поканети да остават депозит од ...

Купил Honda RC30 vo 1990 за 9.000 – сега ја продал за 77.0000 евра
Купил Honda RC30 vo 1990 за 9.000 – сега ја продал за 77.0000 евра
24auto

Примерок од мотоциклот Honda VFR750R RC30 е продаден во Велика Британија за рекордна сума што покажува дека колекционерите даваат пари и з амоторцикли, а не само за автомобили. М...

Почна предпродажбата на електричниот ID. Buzz
Почна предпродажбата на електричниот ID. Buzz
24auto

Volkswagen објави дека компанијата веќе прифаќа порачки за целосно новите и 100% електрични ID. Buzz и ID. Buzz Cargo, кое може да се користи за семејството, мали бизниси или пак како доставно возило ...

Турскиот електричен автомобил TOGG ќе вози на пат во 2023 година.
Турскиот електричен автомобил TOGG ќе вози на пат во 2023 година.
24auto

Првиот турски електричен автомобил TOGG ќе биде вклучен во патниот сообраќај на почетокот на следната година, изјави претседателот на Сојузот на турските берзи и комори Рифат Хис...

Mercedes ќе пензионира еден од своите модели до 2025
Mercedes ќе пензионира еден од своите модели до 2025
24auto

Поради поголемата побарувачка на СУВ модели, се повеќе производители размислуваат или работат на укинување и пензионирање на некои модели. Профитабилноста и побарувачката го дикт...

Ford се приклучува на петицијата: Од 2035 година само електрични возила во Европа
Ford се приклучува на петицијата: Од 2035 година само електрични возила во Европа
24auto

Ford Europe заедно со 24 автомобилски компании, ги здружија силите во петицијата до Европската унија (ЕУ) да се осигура дека сите нови автомобили и комбиња во Европа по 2035 годи...