24 Фудбал

Челси од 20 шута даде само еден гол, реми со Лестер
Челси од 20 шута даде само еден гол, реми со Лестер
24 Фудбал

Челси од 20 шута даде само еден гол, реми со Лестер Челси и Лестер одиграа 1-1, домаќините доминираа во текот на целиот меч па не може да бидат задоволни со ремито, с...

Луда атмосфера: Евертон избори опстанок, по победничкиот гол и фановите влегоа во терен (ВИДЕО)
Луда атмосфера: Евертон избори опстанок, по победничкиот гол и фановите влегоа во терен (ВИДЕО)
24 Фудбал

Евертон сепак успеа да опстане во Премиерлигата иако по првото полувреме работите се одвиваа многу лошо за нив, па фановите стравуваа од најлошото со оглед на тоа дека во последното коло му гостуваат ...

Јувентус му соопштиле вест на Мората која сигурно не му се допаднала
Јувентус му соопштиле вест на Мората која сигурно не му се допаднала
24 Фудбал

Јувентус му соопштиле вест на Мората која сигурно не му се допаднала Според „Марка“, Јувентус нема намера да го откупи Алваро Мората, тоа му го соопштиле на напаѓачот ...

Историја: И дами ќе судат на Светското првенство во Катар
Историја: И дами ќе судат на Светското првенство во Катар
24 Фудбал

Историја: И дами ќе судат на Светското првенство во Катар ФИФА ги одреди судиите за Светското првенство во Катар, а за првпат на еден машки Мундијал ќе судат и дами, д...

Анчелоти: Мислам само на Ливерпул, не на Мбапе
Анчелоти: Мислам само на Ливерпул, не на Мбапе
24 Фудбал

Шпекулациите за трансферот на Мбапе се секојдневни, се ближи денот кога фудбалерот треба да ја соопшти одлуката дали ќе оди во Реал Мадрид или ќе продолжи во ПСЖ.На денешната прес-конференција Карло А...

Обезбедувањето на Рома истепало двајца новинари за време на тимска вечера (ВИДЕО)
Обезбедувањето на Рома истепало двајца новинари за време на тимска вечера (ВИДЕО)
24 Фудбал

Фудбалерите на Рома сами се организирале и отишле на вечера во „Пјерлуиџи“ ресторан кој се наоѓа во центарот на Рома. Од фудбалерите на вечерата не биле само Англичаните, Абрахам, Смолинг и Мејтланд Н...

Манчестер јунајтед се приклучува во трката за Рафаел Леао, Милан бара најмалку 100 милиони
Манчестер јунајтед се приклучува во трката за Рафаел Леао, Милан бара најмалку 100 милиони
24 Фудбал

Манчестер јунајтед се приклучува во трката за Рафаел Леао, Милан бара најмалку 100 милиони Медиумите од Италија пренесуваат дека Манчестер јунајтед се приклучува во тр...

Михајлов: Силекс е прв второлигаш во едно финале, го браниме трофејот и верувам дека можеме да го одбраниме
Михајлов: Силекс е прв второлигаш во едно финале, го браниме трофејот и верувам дека можеме да го одбраниме
24 Фудбал

Иако е актуелен освојувач на Купот на Македонија, Силекс минатата сезона испадна од Првата лига. Кратовскиот тим се прошета во второлигашката конкуренција, експресно се врати во елитата, а притоа и ус...

Бајрами: Имаме голема почит за Силекс, но имаме квалитет да го освоиме трофејот
Бајрами: Имаме голема почит за Силекс, но имаме квалитет да го освоиме трофејот
24 Фудбал

Утре со почеток од 18 часот на Националната Арена „Тодор Проески“, Македонија Ѓорче Петров и Силекс го играат финалето од Купот на Македонија.И покрај тоа што Силекс во финалето стигна како второлигаш...

ПСЖ му нуди на Мбапе да биде „газда“, тој да одлучува кој ќе игра, кој ќе биде тренер…
ПСЖ му нуди на Мбапе да биде „газда“, тој да одлучува кој ќе игра, кој ќе биде тренер…
24 Фудбал

ПСЖ му нуди на Мбапе да биде „газда“, тој да одлучува кој ќе игра, кој ќе биде тренер... Според шпанските медиуми, очајноста на ПСЖ да го задржи Килијан Мбапе оди дота...