Слободен Печат

Македонските Бугари му пишаа на Вархеји: Властите во Северна Македонија не сакаат дијалог
Македонските Бугари му пишаа на Вархеји: Властите во Северна Македонија не сакаат дијалог
Слободен Печат

Невладини организации и здруженија на македонските Бугари со писмо бараат средба со еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји поради, како што велат, „институционалната омраза и ...

Претежно облачно со релативно високи утрински температури во ледниот период
Претежно облачно со релативно високи утрински температури во ледниот период
Слободен Печат

Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури, најавуваат од УХМР. Во недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен, долж Повардарието засилен југоисточен...

Денес и Гази Баба без вода поради дефект
Денес и Гази Баба без вода поради дефект
Слободен Печат

Поради дефект на приклучна цевка на улицата „Перо Наков” бб (магацин за печурки), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од оваа, како и од улиците „Боривое Милошевски”, „Дим...

МВР провери: Дојавите за бомби во три основни училишта во скопско се лажни
МВР провери: Дојавите за бомби во три основни училишта во скопско се лажни
Слободен Печат

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училиштата во скопско кои добиле порака на електронската адреса со за...