GSM

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?
Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?
GSM

Производителите на телефони полека ги надградуваат оперативните системи на своите уреди, а Nokia не е исклучок. Дали користите Nokia паметен телефон? Ако сè уште ...

Се шпекулира дека Realme GT Neo 5 доаѓа со жично полнење од 240 W
Се шпекулира дека Realme GT Neo 5 доаѓа со жично полнење од 240 W
GSM

Војната за безжично полнење во основа е запрена со кинеските регулативи кои наложуваат максимум од 50 W, но не постои такво ограничување за жично полнење, па така кинеските п...

Новите телефони ќе можe да преживеат пад на бетон
Новите телефони ќе можe да преживеат пад на бетон
GSM

Кога Samsung ќе ја лансира својата серија на уреди Galaxy S23 на почетокот на февруари, многу е веројатно дека ќе го користи најцврстото стакло за паметни телефони досега, би...

Samsung Galaxy Z Flip5 ќе има многу поголем екран на капакот
Samsung Galaxy Z Flip5 ќе има многу поголем екран на капакот
GSM

Претстојниот Galaxy Z Flip5 на Samsung, кој нема да биде претставен неколку месеци, може да поправи два од главните проблеми што луѓето сè уште ги имаат со неговиот претходни...

Дали сте подготвени за нова тура бесплатни игри секој ден?
Дали сте подготвени за нова тура бесплатни игри секој ден?
GSM

Како и претходните три празнични сезони, Epic Games ќе подарува бесплатни игри околу Божиќ и оваа година. Оваа информација ни доаѓа од страницата Dealabs, каде ко...

Еве некои од официјалните додатоци на серијата Galaxy S23
Еве некои од официјалните додатоци на серијата Galaxy S23
GSM

Серијата Samsung Galaxy S23 ќе дојде со голем избор на официјални додатоци кога ќе биде лансирана во февруари. Сега, благодарение на Roland Quandt, имаме добра идеја кои ќе б...

Како телефонските батерии може да бидат опасни?
Како телефонските батерии може да бидат опасни?
GSM

Тимот на iFixit разоткри некои митови за експлозивната природа на li-po батериите. Литиум-јонските полимерни батерии, познати и како литиум-полимер или скратено l...

Се појавуваат рендерите на OnePlus Nord CE 3
Се појавуваат рендерите на OnePlus Nord CE 3
GSM

Серијата OnePlus Nord се зацврсти во сегментот со средна класа и следниот уред што треба да се лансира последователно е Nord CE 3. За наша среќа, истак...

Трејлерот за играта The Witcher 3 ја покажа новата next-gen графика
Трејлерот за играта The Witcher 3 ја покажа новата next-gen графика
GSM

Погледнете како изгледа бесплатната надградба на играта The Witcher 3, која ја доближува графиката на играта до новата генерација на конзоли. CD Projekt Red конеч...

Серијата Xiaomi 13 и MIUI 14 ќе бидат лансирани на 1 декември
Серијата Xiaomi 13 и MIUI 14 ќе бидат лансирани на 1 декември
GSM

Xiaomi конечно го потврди датумот на лансирање на своите претстојни телефони од серијата Xiaomi 13. Настанот за лансирање е закажан за четврток, 1 декември во 19 часот по Пек...

Samsung ќе понуди побрза надградба на новата верзија на Android
Samsung ќе понуди побрза надградба на новата верзија на Android
GSM

Samsung најави дека телефоните на компанијата наскоро ќе добијат уште побрза надградба на оперативниот систем Android на новата верзија. Телефоните на Samsung веќ...

Претстојниот iPhone 15 ќе има заоблена шасија од титаниум
Претстојниот iPhone 15 ќе има заоблена шасија од титаниум
GSM

Според советник специјализиран за протекување поврзани со Apple, Apple планира голема промена на дизајнот за својата линија iPhone 15. Наводно, новата ...