ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО САД: Загинаа 10 лица, меѓу кои и три деца, во изгорена куќа во Пенсилванија
ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО САД: Загинаа 10 лица, меѓу кои и три деца, во изгорена куќа во Пенсилванија
Денешен Весник

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција.Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал ок...

Едно лице загина во пожар во куќа во Дојран
Едно лице загина во пожар во куќа во Дојран
Либертас

Од РЦУК Струмица информираат дека избувнал пожар на двоспратна куќа во С.Дојран „Зафатена е кровната конструкција и еден спрат од куќата. Во пожарот има и една жртва. Во интерве...

Во пожар во Пенсилванија загинаа 10 лица, меѓу кои три деца
Во пожар во Пенсилванија загинаа 10 лица, меѓу кои три деца
Макфакс

Десет лица, меѓу кои три мали деца, ги загубија животите во пожар што зафати куќа во источна Пенсилванија, соопшти денеска полицијата на таа американска сојузна држава. Властите соопштија дека го истр...

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија
Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија
Канал 5

Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мал...

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија
Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија
Во Центар

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија – Во Центар ...

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија
Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија
Вечер

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот и...

Две лица загинаа по ударот на гром во близина на Белата куќа
Две лица загинаа по ударот на гром во близина на Белата куќа
Во Центар

Две лица загинаа по ударот на гром во близина на Белата куќа – Во Центар ...

(Видео) Снимен удар на гром во близина на Белата куќа, загинаа маж и жена
(Видео) Снимен удар на гром во близина на Белата куќа, загинаа маж и жена
Макфакс

Постар брачен пар од Висконсин им подлегна на повредите кога денеска ги удри гром во близина на Белата куќа во Вашингтон, соопшти полицијата. Загинаа Џејмс Милер (76) и Дона Милер (75), а уште две лиц...

(ВИДЕО) Кај Белата куќа во Вашингтон брачен пар загина од удар на гром
(ВИДЕО) Кај Белата куќа во Вашингтон брачен пар загина од удар на гром
Фактор

Добивај вести на Viber Oд удар на гром кај Белата куќа во Вашингтон загинаа двајца луѓе, а уште двајца се повредени. Громот погодил четири лица во близина на стебло, кое се нао...

Двајца загинати во удар од гром во близина на Белата куќа, уште двајца се борат за живот(ВИДЕО)
Двајца загинати во удар од гром во близина на Белата куќа, уште двајца се борат за живот(ВИДЕО)
Канал 5

„Двајца мажи и две жени се повредени и се хоспитализирани и се борат за живот, изјави Вито ...