Пелегрини: Нападот врз Фицо е закана без преседан за словачката демократија
Пелегрини: Нападот врз Фицо е закана без преседан за словачката демократија
Нетпрес

Новоизбраниот словачки претседател, Петер Пелегрини, попладнево го осуди нападот врз премиерот Роберт Фицо како „закана без преседан за словачката демократија“, јави ДПА. -Ако полит...

(ВИДЕО) Чапутова за атентатот врз Фицо: „Ова е напад врз личност, но и врз демократијата“
(ВИДЕО) Чапутова за атентатот врз Фицо: „Ова е напад врз личност, но и врз демократијата“
А1он

Словачката претседателка Зузана Чапутова одржува вонредна медиумска конференција по атентатот на премиерот Роберт Фицо. – Физичкиот напад врз премиерот е пред се напад врз човек, но и врз демок...