Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ
Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ

Вардар 1961 во обид да ја прекине негативната серија на порази во ЛШ - Слободен печат ...

Должникот ПИК Сегед гостува во Скопје, Вардар посакува прекин на кризата
Должникот ПИК Сегед гостува во Скопје, Вардар посакува прекин на кризата
Гол 0 коментари

Ракометарите на Вардар 1961 се наоѓаат во негативна серија која гласи четири порази во низа во Лигата на шампионите. Нова можност за ставање крај на кризата, избраниците на Веселин Вујовиќ имаат денес...

Освои титула со Вардар во ЛШ, реши да се пензионира, но пак се врати на терен
Освои титула со Вардар во ЛШ, реши да се пензионира, но пак се врати на терен

Поранешниот член на Вардар, Александар Деревен во април годинава најави крај на својата ракометна кариера. Сепак, создавањето на новиот клуб Олимп од Тољати беше главна причина Дер...

Вардар 1961 во силен состав против Пик Сегед
Вардар 1961 во силен состав против Пик Сегед

Вардар вечерва го пречекува Пик Сегед во рамките на осмото коло во Лигата на шампиони. Македонскиот прва има четири порази во низа, па токму на сметка на унгарскиот тим ќе бара излез од кризата. Во ...

Вардар осакатен ќе бара излез од црната серија во ЛШ
Вардар осакатен ќе бара излез од црната серија во ЛШ
Спорт 0 коментари

Вујовиќ во денешниот меч нема да смета на Борко Ристовски, Мартин Карпалевски, Марко Мишевски и Куни Моралес, додека во составот се врати Жереми Тото, а во екипата шанса ќе добијат и младите ракометар...

Тото се враќа во тимот, но Вардар без Ристовски и Моралес против ПИК Сегед
Тото се враќа во тимот, но Вардар без Ристовски и Моралес против ПИК Сегед
Гол 0 коментари

Ракометарите на Вардар 1961 ги очекува натпревар од осмото коло во Лигата на шампионите, вечерва во СЦ „Јане Сандански“ гостува ПИК Сегед. Практично во реванш од минатонеделната средба во Унгарија, „ц...

Дојде време да се прекине „црната-серија“ на Вардар
Дојде време да се прекине „црната-серија“ на Вардар
Екипа 0 коментари

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва ќе го пречека Пик Сегед во натпревар од 8. коло во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се во серија од четири порази во елитното натпреварување, а лош п...