Трагедија во руски рудник: Најмалку 11 загинати и над 40 хоспитализирани рудари (ВИДЕО)
Трагедија во руски рудник: Најмалку 11 загинати и над 40 хоспитализирани рудари (ВИДЕО)
Канал 5 0 коментари

Спасувачките екипи биле испратени во рудникот по дојавата дека се појавил чад на длабочина од 250...

ВИДЕО: Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати
ВИДЕО: Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати
А1он 0 коментари

Четириесет и пет рудари останаа заробени по пожар во рудник за јаглен во областа Кемерово во рускиот Сибир, соопшти регионалниот истражен одбор. Според најновите податоци, најмалку за 11 лица досега е...

Експлозија во рудник во Сибир – најмалку 11 загинати и 49 заробени во внатрешноста
Експлозија во рудник во Сибир – најмалку 11 загинати и 49 заробени во внатрешноста
Макфакс 0 коментари

Европската комисија денеска предложи дигиталните ковид-сертификати да важат девет месеци по добивањето на препорачаните дози на вакцината против Ковид-19.Комисијата го претстави предлогот за препораки...

(Видео) Пожар во руски рудник: најмалку 11 загинати, десетици затрупани под земјата
(Видео) Пожар во руски рудник: најмалку 11 загинати, десетици затрупани под земјата
Макфакс 0 коментари

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, а клучна тема на средбата ќе биде цената на гасот.Путин и Вучиќ ќе разговараат и за „решава...

Пожар во руски рудник: Најмалку 11 загинати, десетици се затрупани под земја
Пожар во руски рудник: Најмалку 11 загинати, десетици се затрупани под земја
Центар 0 коментари

Четириесет и пет рудари останаа заробени по пожар во рудник за јаглен во областа Кемерово во рускиот Сибир, соопшти регионалниот истражен одбор. Според најновите податоци, најмалку за 11 лица досега е...

Експлозија во рудник во Сибир – Најмалку 11 загинати и 49 заробени во внатрешноста
Експлозија во рудник во Сибир – Најмалку 11 загинати и 49 заробени во внатрешноста
Центар 0 коментари

49 рудари останаа заробени под земја, за најмалку 11 загинаа по експлозија која се случила во рудник во Сибир. Гувернерот на регионот Кемерово, Сергеј Цивиљев, рече дека „нема комуникација“ со оние к...