Табило гази во Рим – по Ѓоковиќ, дојде и до полуфинале
Табило гази во Рим – по Ѓоковиќ, дојде и до полуфинале
Екипа

Чилеанскиот тенисер Алехандро Табило продолжува да брилјира на Мастерсот турнирот во Рим доаѓајќи до полуфиналето, откако славеше против Кинезот Жанг. Табило славеше во два сета со 6-3 и 6-4 в...