Путин и Бајден го осудија атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фицо
Путин и Бајден го осудија атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фицо
Нетпрес

Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден денеска го осудија атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фицо и му посакаа брзо закрепнување на лидерот кој б...

Официјални лица ширум светот шокирани од атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицо
Официјални лица ширум светот шокирани од атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицо
Точка

Претседателката на Словачка Зузана Чапутова најостро го осуди денешниот брутален и непромислен напад врз словачкиот премиер. „Шокирана сум. Му посакувам на Роберт Фицо многу сила во овој критичен моме...

Официјални лица ширум светот шокирани од атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицо
Официјални лица ширум светот шокирани од атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицо
Макфакс

Европските претставници го осудија денешниот атентат на словачкиот премиер Роберт Фицо и го изразија својот шок од нападот, во кој Фицо беше тешко повреден. Претседателката на Словачка Зузана Чапутова...

Официјални лица ширум светот шокирани од атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицо
Официјални лица ширум светот шокирани од атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицо
Опсервер

Маричиќ од Котор: Нема време за губење во спроведување на обврските на секоја од земјите опфатени со Планот за раст на Западен Балкан на Европската Унија

Атентат на словачкиот премиер Роберт Фицо, застрелан е со повеќе истрели
Атентат на словачкиот премиер Роберт Фицо, застрелан е со повеќе истрели
Вечер

Словачкиот премиер Роберт Фицо беше застрелан по состанокот на владата во Хандлова, околу 150 километри североисточно од Братислава. Обидот за атентат се случил кога Фичо отишол меѓу насобраните луѓе....

Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет при обид за атентат
Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет при обид за атентат
Р.С. Европа

Словачкиот премиер Роберт Фицо бил застрелан додека се движел меѓу толпа луѓе во градот Хандлова откако претходно бил одржан состанок на владата во Братислава, објавија локалните медиуми на 15 мај. И...

ЗАСТРЕЛАН И РАНЕТ СЛОВАЧКИОТ ПРЕМИЕР РОБЕРТ ФИКО
ЗАСТРЕЛАН И РАНЕТ СЛОВАЧКИОТ ПРЕМИЕР РОБЕРТ ФИКО
Сакам Да Кажам

Словачкиот премиер Роберт Фико (59) е застрелан и ранет о стомакот, јавија локалните медиуми. Фико бил застрелан додека ја поздравувал […] The post ЗАСТРЕЛАН И РАНЕТ СЛОВАЧКИОТ ПРЕМИЕР РОБЕРТ ФИ...

Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
ММС

Словачкиот премиер Роберт Фицо е повреден во пукање по седница на Владата, јави новинската агенција ТАСР. Агенцијата го цитираше потпретседателот на Парламентот, Лубос Блаха, дека Фицо бил застрел...

Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Zoom

Словачкиот премиер Роберт Фицо е повреден во пукање по седница на Владата, јави новинската агенција ТАСР. Агенцијата го цитираше потпретседателот на Парламентот, Лубос Блаха, дека Фицо бил застрелан и...

Видео: Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Видео: Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Канал 5

Агенцијата го цитираше потпретседателот на Парламентот, Лубос Блаха, дека Фицо бил застрелан и по...

Словачкиот премиер Роберт Фицо повреден во пукање по состанок на Владата
Словачкиот премиер Роберт Фицо повреден во пукање по состанок на Владата
Независен

Словачкиот премиер Роберт Фицо е повреден во пукање по седница на Владата, јави новинската агенција ТАСР. Агенцијата го цитираше потпретседателот на Парламентот, Лубос Блаха, дека Фицо бил застрелан и...

Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата
Нова Македонија

Словачкиот премиер Роберт Фицо е повреден во пукање по седница на Владата, јави новинската агенција ТАСР. Агенцијата го цитираше потпретседателот на Парламентот, Лубос Блаха, дека Фицо бил застрелан и...