СИРИЗА двојно ја намали разликата пред Нова Демократија на Мицотакис
СИРИЗА двојно ја намали разликата пред Нова Демократија на Мицотакис
Република

Продолжуваме и наскоро ќе бидеме мнозинство, напиша на социјалните мрежи лидерот на СИРИЗА Стефанос Каселакис, посочувајќи дека разликата со Нова демократија од 23 отсто колку што беше на ланските па...