Саутгејт си заминува ако Англија не го освои ЕУРО
Саутгејт си заминува ако Англија не го освои ЕУРО
Република

Репрезентативниот селектор на Англија – Герет Саутгејт ја отвори вратата за можно заминување од „Трите лава“ доколку селекцијата не успее да го освои Европското првенство во Германија. -Ако не победи...

Саутгејт: Си заминувам ако не го освојам ЕП
Саутгејт: Си заминувам ако не го освојам ЕП
Канал 5

-Ако не победиме, веројатно ќе си заминам. Така што ова може да биде мојата последна шанса да го ...

Саутгејт: Си заминувам ако не го освојам ЕП
Саутгејт: Си заминувам ако не го освојам ЕП
Ohrid News

Репрезентативниот селектор на Англија – Герет Саутгејт ја отвори вратата за можно заминување од „Трите лава“ доколку селекцијата не успее да го освои Европското првенство во Германија. Ако не победиме...

Саутгејт: Ќе дадам отказ ако не го освојам ЕП 2024
Саутгејт: Ќе дадам отказ ако не го освојам ЕП 2024
Спорт 1

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт планира да го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не го освои трофејот на Европското првенство (ЕП): Англија има една од најдобрите с...

Саутгејт најави заминување ако не го освои ЕП
Саутгејт најави заминување ако не го освои ЕП
Нетпрес

Репрезентативниот селектор на Англија, Герет Саутгејт ја отвори вратата за можно заминување од „Трите лава“ доколку селекцијата не успее да го освои Европското првенство в...

Саутгејт призна: Ако не го освоиме ЕП, најверојатно ќе си заминам
Саутгејт призна: Ако не го освоиме ЕП, најверојатно ќе си заминам
Локално

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, призна дека постои голема можност да се повлече по Европското првенство. „Ако не го освоиме турнирот, веројатно нема да останам“, изјави тој за „Билд“. Саутгејт ...